box_bottom

Magyar Köztársaság Kupa - Férfi

1. forduló
White Sharks HC "B" - Veszprém Lizards 1 - 22
2010-11-14 13:00, 1102 Budapest, Kőrösi Csoma S. út 28-34., Szent László Gimnázium
Bírók: Geri Flórián, Vígh László

Játékosok: KANCZLER (kapus) – Cseh (5+3), Horváth (1+1), Kis Sz., Kiss Z. (2+1), Knór (1+0,C), Kolossváry (1+2), Kuti (0+2), Sütöri (4+4), Szabó (0+2), Tölgyesi (7+4), Török (1+2);

Idő Játékos Csapat Kiállítás
4:40 Hunyadi László White Sharks HC "B" szabálytalan csere (215)
17:53 Kiss Zoltán Veszprém Lizards ellenfél ütőjének visszafogása (202)
26:3 Thoma László White Sharks HC "B" szabálytalan lökés (207)
32:16 Kuti Balázs Veszprém Lizards szabálytalan ütés (201)
34:4 Sütöri Péter Veszprém Lizards túl sok játékos a pályán (216)

A WS B idei bajnokságra nevezett játékoslistájának ismeretében ugyan előzetesen valamivel nagyobb ellenállásra számítottunk, a továbbjutás mindenképpen elvárás volt a Cápák B csapata ellen.

A hazaiak úgy tűnik nem kalkuláltak a továbbjutás minimális esélyével sem, mivel a kezdéshez a kapuson kívül mindössze 7 mezőnyjátékossal vonultak fel. Az első percektől nyomasztó fölényben játszó veszprémiek sorozatban alakították ki a helyzeteket, az első gólig mégis majdnem 7 percet kellett várni. Ezt követően viszont a harmad végéig még nyolc találatot sikerült elhelyezni a hazai hálóban. A második harmadban tovább domináltak a gyíkok, akik jóformán még emberhátrányban is kapujukhoz szorították becsülettel küzdő, de 2-3 sebességfokozattal lassabb ellenfeleiket. Azonban ebben a játékrészben már csak hattal sikerült növelni a találatok számát, mivel egyfajta gólkapzsiság lett úrrá a VESC játékosain, melynek következtében az agyatlan megoldások is kezdtek megjelenni. A 7 veszprémi gólt hozó utolsó harmadban sem változott a játék képe, bár a hazai csapat egy veszprémi hibát kihasználva megszerezte becsületgólját. A helyenként szemet gyönyörködtető gólokat szerző veszprémiektől - egy kivételével - minden mezőnyjátékos feliratkozott a jegyzőkönyv eseménytáblázatába gól vagy pontszerzőként.

2. forduló
White Sharks HC "C" - Veszprém Lizards 8 - 15
2011-02-13 15:00, Budapest, Népliget - Építők Sportcsarnok
Bírók: Schauer-Froemel

Játékosok: Kanczler (kapus), Rabb (kapus) – Cseh (4+1), Kis Sz., Kiss Z. (2+0), Knór (C, 0+1), Kolossváry (1+2), Kulitsán (0+1), Kuti (1+0), Németh, Sütöri (3+3), Szabó, Tóth P. (1+0), Török (3+3)

Nem történt kiállítás!

Miután az utóbbi hetekben a bajnokságban a White Sharks "A" csapatát is könnyedén sikerült két vállra fektetni, ősszel pedig a "B" jelű alakulatukat 22-1-es kiütéssel bűcsúztatni a kupából, a "C" jelű csapatukat, páran a veszprémiek közül még gyengébb játékerejűnek valószínűsítették - eléggé el nem ítélhető módon. A WS "C" ugyanis egykor szebb napokat megélt technikás veteránokból áll össze, akik ha jelentősebb létszámban képviseltetik magukat, akkor egy-két másodvonalbeli csapat ellen is sikerrel vehetnék fel a harcot.

Ezúttal 8 mezőnyjátékos vonultattak fel, ráadásul Triton tengeristen is a tengeri ragadozók segítségére sietett és a rendelkezésükre bocsátotta az egykori Triton Floorball Team-vezér Klinghammert is, aki góljaival és cseleivel sok kellemetlen percet okozott már a gyíkoknak korábban.

Sikerült lendületesen kezdeni a mérkőzést, hamar megeszerezni a vezetést, majd 3-0 arányban elhúzni, és közben rengeteg helyzetet elhibázni. A harmadik találat után kissé le is eresztettek a veszprémi játékosok, sokasodtak a nyugatalanító hazai kontrák. Végül egy szabadütést követően sikerült szépíteniük is: a középre osonó Holubkó teljesen tisztán vette át a lövés helyett bejátszott labdát, és senkitől sem zavartatva lőtt köténygólt (3-1).
Veszprémi részről senki nem hitte volna, hogy ez még csak előszele annak ami a második harmadban következni fog. Kihagyott, sorozatban fölé lőtt helyzetek, elkésett passzok, ólomlábakon mozgó védők, a megbeszélt agresszív letámadásnak pedig szinte nyoma sincs. A felsorolt tényezők együttes eredményeképpen a harmad első felében 3 jól befejezett kontrával fordított a hazai csapat...(4-3). Az elmaradhatatlan időkéréssel szerencsére sikerült rendezni a sorokat, és hamar visszaszerezni a két gólos vezetést, bár a játék színvonala még mindig hagyott némi kívánnivalót maga után.

A befejező harmadban aztán kiszakadt a gólzsák. Négy gyors veszprémi gól maradt válasz nélkül, mellyel el is dőlt a mérkőzés. A hátra lévő időben egyik csapat sem a védekezésre fókuszált már, így igazi gólfesztivált tapasztalhattak a meglepően nagy számban (kb 30 fő) megjelenő nézők.

3. forduló
Veszprém Lizards - Torpedo Justitia 9 - 4
2011-03-02 19:30, Veszprém, Stadion Sportcsarnok, Wartha V. u. 1-3.
Bírók: Füzi - Váradi

Játékosok: Kanczler (kapus), Rabb (kapus) – Cseh(1+1), Galló, Kis Sz., Kiss Z.(1+0), Knór (C, 0+3), Kolossváry, Kulitsán, Kuti, Németh, Sütöri (1+1), Szabó, Tóth P., Tölgyesi (4+1), Török (2+1)

55:42 Kiss Zoltán Cseh Róbert Veszprém Lizards 9-4

51:23 Tölgyesi Attila Veszprém Lizards szabálytalan ütés (201)

Egy harmadnyi floorballal a legjobb 4 között ...

4. forduló
Veszprém Lizards - Dunai Krokodilok 6 - 9
2011-03-15 19:00, Veszprém, Stadion Sportcsarnok, Wartha V. u. 1-3.

Játékosok: KANCZLER (kapus), Rabb (kapus) – Cseh (1+1), Kis Sz. (0+1), Kiss Z., Knór (C, 0+1), Kuti, Németh, Sütöri (2+0), Szabó, Tölgyesi (1+2), Török (2+1)