VESC Lizards - IBK Cartoon Heroes 7 - 13
2009-08-30, Veszprém, Egyetemi Sportcsarnok, Wartha Vince u. 1-3.
1. forduló
Bírok: Kovács B.-Juhász A.

Játékosok:
Kanczler (kapus) – BALOGH (3+3), Cseh (1+0), Dallos (C), Kis Sz., Knór, Kolossváry, Kuti, Sütöri, Tóth, Fergelt, Tölgyesi(3+1), Török (0+1);

Idő Játékos Csapat Kiállítás
18:06 Török András VESC Lizards szabálytalan ütés (201)
25:00 Gasztonyi Péter IBK Cartoon Heroes szabálytalan ütés (201)
38:04 Dávid Máté IBK Cartoon Heroes szabálytalan ütés (201)
51:48 Kuti Balázs VESC Lizards szabálytalan ütés (201)
52:58 Tölgyesi Attila
VESC Lizards
szabálytalan ütés (201)
57:36 Kovács Gergely IBK Cartoon Heroes sportszerűtlen magatartás (220)

A floorballban kiírt Magyar Kupa a másodosztályú Veszprém Lizards számára általában azt jelenti, hogy a fővárosi székhelyű Cartoon Heroes OB1-es csapatával játszik egy macska-egér jellegű mérkőzést. Az utóbbi 5 évben háromszor sikerült velük összefutni mindjárt az első fordulóban, mindháromszor súlyos vereség lett a vége (2004: 7-16, 2005: 2-18, 2007: 5-20), melyből kettő a csapat történetének 2 legsúlyosabb veresége is egyben...

Talán már senki sem lepődött meg azon, hogy idén is ezt a párosítást "dobta ki a gép". Ahogy az lenni szokott, a gyíkemberek ezúttal sem győzték le pókembert és szuperhős társait, de a "szokásos" 15-16 gólos differencia helyett ma már 'csak' 6 góllal volt jobb az ellenfél, ami azt mutatja, hogy a csapat jó úton halad.

Az első harmad végén egy szokványos 5 perces rövidzárlat alatt beszedett elkerülhető gólokkal el is úszott a meccs, bár innen még többször sikerült visszakapaszkodni 3 gólra. A hazaiaknál az új igazolások letették névjegyüket: Balogh és Tölgyesi góljai vitték hátukon a csapatot, Cseh is szép találattal mutakozott be. A kapuban Kanczler is hihetetlen bravúrokat mutatott be, a gólokat általában kiszolgáltatott helyzetben kapta.