2010-04-11, Stadion Sportcsarnok, 8200 Veszprém, Wartha V. u. 1-3.
13. forduló
Bírók: Kiss Attila, Német Balázs

Játékosok:
Kanczler (kapus) – Balogh (1+0), Dallos (C) (1+0), Horváth, Kis Sz.(0+1), Kiss Z., Knór, Kolossváry (2+0), Kulitsán, Kuti, Sütöri (1+1), Szabó, Tóth (0+3), Tölgyesi (4+2), Török (0+2);

Idő Játékos Csapat Kiállítás
11:33 Bán Krisztián Ares HC B kezezés (213)
17:40 Knór Gábor VESC Lizards kezezés (213)
51:17 Pusztai Márton Ares HC B játékosok vagy csapatvezetők sportszerűtlenül viselkednek (101)

A maroknyi csapattal érkező, de becsülettel küzdő vendégek - köszönhetően a hazai csapat gyenge helyzetkihasználásának - a második harmad után még reménykedhettek egy tisztes végeredményben. A végére azonban minden erejük elfogyott és kiütéses vereséget szenvedtek.

Ha esetleg valamelyik veszprémi játékos fejében motoszkált volna némi kétség afelől hogy az Ares B ellen a csapat kiharcolja a döntőbe jutást, akkor az a 7 db melegítő vendég mezőnyjátékos láttán alighanem végleg semmivé foszlott...

A kezdő sípszó után azonban hamar biztossá vált, hogy a fővárosiak bár kevesen vannak, nem fogják könnyen adni a bőrüket. Az első percekben olyan hatékonyan védekeztek, hogy a VESC meddő mezőnyfölényen kívül sokáig még kapura lövést sem jegyezhetett fel. Az első gólig a 12. percig kellett várni, amikor egy villámgyors Balogh-Török-Tölgyesi passzjáték után utóbbi lőtt 1 méterről fonákkal a hálóba (1-0). Röviddel ezután egy Ares-játékos került a büntetőpadra, az emberelőnyt pedig alig több mint egy perc alatt gólra váltották a gyíkok: Török sarokból beadott labdáját a középen jól helyezkedő Tölgyesi juttatta a hálóba (2-0). A 15. percben az addig csak kapuvasig jutó Balogh is betalált (3-0), és ekkor úgy tűnhetett, hogy a hátralévő rész félgőzzel is hazai gólfesztivált hozhat. A harmadban azonban elmaradtak a további találatok, pedig a házigazdák második sora futószalagon alakította ki a helyzeteket, de azok közül egyet sem tudott kihasználni.

A második játékrészre még mindig jelentős erőtartalékokkal kifutó vendégek hamar jelezték, hogy egy pillanatig sem lehet őket másodrangú ellenfélként kezelni. A hazai első sornak továbbra sem ment a játék, az első harmadban jól muzsikáló második sor pedig teljesen átalakítva, meglehetősen szokatlan összeállításban lépett pályára. Az Ares kemény védekezésből kiinduló kontrái egyre több veszélyt jelentettek, sőt a 6. percben egy szép egyéni szóló után Biri meg is szerezte a szépítő gólt (3-1). Három perc múlva a kissé könnyelműen cselezgető Baloghot szerelték a veszprémi térfélen, a labda Birihez került, aki fordulatból kilőtte a bal felső sarkot (3-2). Bár továbbra is fölényben játszottak a házigazdák, a helyzeteket sajnos sorozatban elmulasztották gólra váltani. A 14. percben aztán Tóth játszotta vissza a labdát úgy, hogy a Dallos-féle "nehéztüzér üteg" lehetőséget kapott az ágyú elsütésére. A lövés ezúttal nem volt túl erős, de jó ívben vágódott a kapus lába fölött a hosszú alsó sarokba (4-2). Tovább erősödött a vendégekre nehezedő nyomás, és bár védelemben még mindig szilárdan álltak a lábukon, lelassult ellentámadásaikat azonban már kivétel nélkül könnyedén ártalmatlanították a sokkal fürgébb VESC játékosok.

Az utolsó játékrész negyedik percében aztán Tölgyesi 20 másodpercen belül kétszer talált be fonákkal (előbb Sütöri, majd Kis Sz. indítása után), ami érezhetően az addig masszívan kitartó és a szerencsével sem hadilábon álló Ares-védelem megroppanását jelezte (6-2).
A 12. percben Tóth tálalt pontosan Kolossváry elé, aki futtából a jobb felső sarokba húzta a labdát (7-2). A vendégek részéről néhány játékos ezután dühös reklamálásba kezdett, mivel szerintük a kapu mellett álló Kiss Z. lőtte a gólt szabálytalanul, magas ütővel. (Kis Z. tényleg ott állt, de nem ért a kapuba tartó labdába). A reklamációt végül egyikük addig folytatta, hogy a büntetőpadra került 2+10 perces büntetéssel. Az emberelőnyt nem sikerült gólra váltani, de a 16. percben ismét tipikus Kolossváry gólnak tapsolhattak a veszprémi szurkolók, a gólpassz ezúttal is Tóth nevéhez fűződik (8-2). A 19. percben Tölgyesi kihagyhatatlanul tálalt Sütöri elé, aki a rá jellemző már-már flegmaságba hajló higgadtsággal helyezett a kapuba (9-2).

A gyenge mutatott játék ellenére is megérdemelt VESC győzelem született a jól küzdő, de esélytelenül kis létszámmal kiálló fővárosiak ellen. A gólkülönbség minden bizonnyal elég kell hogy legyen a visszavágóra, amit a gyíkok nem vesznek félvállról, és ahol nem lehet más a cél, mint a győzelem - minél nagyobb arányban.

Ares HC "B" - VESC Lizards 4-16
2010-04-18, Budapest, Szent László Gimnázium, Kőrösi Csoma Sándor út 28-34.
14. forduló
Bírók: Odor József, Német Balázs

Játékosok:
Kanczler (kapus) – BALOGH (2+3), Cseh, Dallos (C) (0+1), Horváth(0+1), Kis Sz.(1+0), Kiss Z.(1+1), Knór, Kolossváry (1+2), Kulitsán, Kuti(0+1), Sütöri (1+2), Szabó, Tóth (2+0), TÖLGYESI (7+1), Török (1+2);

55:43 Tölgyesi Attila Török András VESC Lizards 4-16

22:57 Pusztai Márton Ares HC B sportszerűtlen magatartás (220)
26:34 Pusztai Márton Ares HC B akadályozás vagy feltartás (210)
37:13 Kolossváry Dávid VESC Lizards szabálytalan ütés (201)

Bár a továbbjutás már az első mérkőzésen eldőlt, a VESC játékosai ezúttal még kevésbé engedték lélegzethez jutni ellenfelüket. Hiába állt fel nagyobb létszámmal a hazai csapat mint múlt héten, ezúttal valósággal elsöpörték őket a döntő felé közeledve egyre jobb formába lendülő gyíkok, akik végül összesítésben igen meggyőző, 25:6-os gólaránnyal jutottak az OB1/B döntőjébe, ahol a Rudas Dunaújváros csapata lesz az ellenfelük. (részletek később)

VESC Lizards - Rudas Floorball Team 5 - 4
2010-05-02, Stadion Sportcsarnok, 8200 Veszprém, Wartha V. u. 1-3.
15. forduló
Bírók: Vörös László, Liska Bálint

Játékosok:
KANCZLER (kapus) – Balogh (1+0), Cseh, Dallos (C), Horváth, Kis Sz., Kiss Z., Knór, Kolossváry (1+0), Kulitsán, Kuti(0+1), Sütöri (0+1), Tóth (0+1), Tölgyesi (2+2), Török (1+0);

57:49 Juhász Tibor Szabó Gyula Rudas Floorball Team 5-4

51:13 Török András VESC Lizards ismétlődő szabálytalanságok (217)

A vendégek a korábbiakhoz képest meglepő összeállításban álltak fel a középkezdéshez: vélhetően sérült házi pontkirályuk nevezve sem lett a mérkőzésre, a védelmükben viszont a kiállításrekordot tartó Mitli helyett feltűnt az őszi idényt még az első osztályú White Sharks csapatában kezdő, két év első osztályú rutint maga mögött tudó Szekeres.

A mindenre elszánt ellenfél láthatóan cseppet sem ijedt meg a VESC makulátlan mérlegétől, hiszen kezdettől fogva nyílt sisakos letámadást játszották az egész mérkőzésen. Az is világossá vált - igaz, erre számítani is lehetett - hogy a veszprémi akciókat "bármi áron" megállítják, szabálytalanságokkal próbálják széttördelni a hazaiak sokpasszos játékát. A játékvezetők ezúttal partnereik voltak ebben, jól mutatja ezt, hogy a kőkemény mérkőzésen mindössze 1 db kiállítás született azt is hazai játékos kapta (A nem puhányságáról híres ellenfél idén egy mérkőzésén sem húzta ki 3-4 db 2-perces kiállítás nélkül, ezúttal egyet sem kaptak). A körülményekhez nehezebben alkalmazkodó gyíkoknak a 8. percben sikerült megszerezni a vezetést, lényegében az első adódó gólhelyzetből a Sütöri passzával kilépő Tölgyesi talált be (1-0). Bár ezt követően több helyzet adódott a Veszprém előtt, a küzdelem nem volt egyoldalúnak mondható - egymást váltották a gyors ellentámadások. A 13. percben Tölgyesi erős lövése a kapu sarkánál passzra váró Törököt találta telibe, és a tehetetlen kapus mellett a hálóba pattant (2-0).
A harmad végén megnyugtatónak tűnő hazai előnyt mutatott eredményjelző, de naiv elképzelés lett volna arra gondolni, hogy a jól ismert ellenfél majd könnyen elvérzik a hátralévő időben.

Következett a Veszprém-Rudas mérkőzéseken veszprémi szemszögből mindig rosszul sikerülő második harmad. Ezúttal sem sikerült elkerülni a Rudas gyors gólját, egy kihagyott VESC helyzetet gyors ellentámadással büntettek a vendégek: Jadlószki lövését védte Kanczler kapus, de a labda a háta mögé jutott és a leggyorsabban ébredő Szabadi közelről a hálóba kotort (2-1). Érezhetően feltámadtak a góltól az acélvárosiak, de még időben lehűtötték őket a hetedik percben érkező veszprémi találatok. Előbb a zavartalanul kapura törő Tölgyesi lőtt védhetetlenül a jobb felsőbe (3-1), majd Tóth pontos középre adását Kolossváry gurította a sarokba (4-1). A gólokat követő percekben megrogyni látszott az Újváros, Sütöri mértani passzába Török tette bele az ütőjét, de a vendég kapus bravúrosan kapuvasra tolta a labdát. A sorra kimaradó hazai helyzetekre válaszul Juhász egy valószínűtlen cselsorozat után lőtt nagy góllal büntetett (4-2) a 10. percben. Ettől érezhetően megzavarodott a VESC, és előadta a Rudas meccseken megszokott érthetetlen vesszőfutást. A 13. percben Gutenkunst labdája gurult "gyökkettővel" a hosszú sarokba a lábak között. A szerencsétlen gólt nem sokkal később egy hatalmas vendég találat is követte, amit viszont szerencsére érvénytelenítettek a játékvezetők, hiszen a lövést megelőző szabálytalanságba már belesípoltak. A csapatmorálra komoly hatással bíró esemény egyértelműen a gyíkok számára hozott pozitív fordulatot, mert a hátralévő időben ismét összeszedett játékot mutattak, sajnos gólok nélkül.

Az utolsó játékrészben a játékvezetők előbb egy értehetetlen büntetővel borzolták a hazai kedélyeket. (Juhász már Kanczler kapuson is átcselezte magát, de a jó ütemben érkező Kuti a hosszan megtolt labdát szabályosan elcsente, érthetetlen az is, hogy ha szabálytalankodott, akkor miért nem állították ki). A büntetőt Kovács végezthette el, viszonylag távolról elsütött lövése azonban Kanczler kapus vállán irányt változtatva elkerülte a felső sarkot.
Veszprémi részről ezután mindenki elhitte, hogy itt ezen a napon nem veszíthet a csapat. A 10. percben ez végre gólokban is kezdett mutatkozni: az addig önmaga árnyékát nyújtó Balogh csalta ki a kapust és lőtt higgadt gólt (5-3). Nem sokkal később egy veszprémi szabadütést gurítottak le szintén neki, "flikk-flakkból" leadott lövése a felső lécről pattant vissza a mezőnybe. A hátralévő időben mindkét csapat folytatta a nyílt sisakos játékot, tovább növelve a tempót. Mindkét oldalon parádéztak a kapusok, végül a Rudas próbálkozásait koronázta siker, ismét egy kidolgozottnak nem nevezhető szituációból: A 18. percben Jánosa próbálta sikertelenül lerázni az őt üldöző csatárt, a labda középre pattant, ahol egy vendég támadó és egy hazai védő startolt rá. Nem tűnt veszélyesnek a helyzet, de a dunaújvárosi Juhász minden mindegy alapon váratlanul félkézzel fordulatból a labdába csapott, ami szerencsétlenül a hosszú sarokba pattant (5-4). A hátralévő két percben a Tölgyesi-Balogh-Sütöri hármas helyzetek sokaságát alakította és hagyta ki a vendég kapu előtt, de az eredmény már nem változott.

Döntőhöz méltő összecsapáson őrizték meg veretlenségüket a gyíkok. Különösnek tűnhet, de a lefújás után mindkét csapat elégedett volt a végeredménnyel. Ugyan soványnak tűnhet az egy gólos előny a visszavágó előtt, a statisztikák egyértelműen azt mutatják, hogy ebben a sportban nem sok jelentősége van a hazai pályának. Hasonló hozzáállással és játékkal nem lehet félnivalójuk a bakonyiaknak a Duna partján sem...

Rudas Floorball Team - VESC Lizards 7 - 5
2010-05-15, 2400 Dunaújváros, Táncsics Mihály utca 1. (A-épület, fsz.)
16. forduló
Bírók: Görög Tamás, Vígh László

Játékosok:
Kanczler (kapus) – Balogh (1+0), Cseh(0+1), Dallos (C), Horváth, Jánosa, Kis Sz., Kiss Z.(1+0), Knór, Kulitsán, Kuti, Sütöri (1+0), Tóth, Tölgyesi (0+1), Szabó, Török (1+0);

A mérkőzés az alábbi linken megtekinthető:

Bár a rendes játékidő vége előtt 6 perccel még összesítésben 3 góllal vezettek a gyíkok, végül elképesztő, hihetetlen körülmények között "sikerült" elveszíteni a mérkőzést, a veretlenséget és a már szinte kézben tartott - és az egész éves teljesítmény alapján megérdemeltnek gondolt - bajnoki aranyat is. A rendes játékidő végén 14 másodpercre volt az arany, a hosszabbításban pedig 5 másodpercet kellett volna még kihúzni a büntetőpárbajhoz.

Osztályozó OBI

IBK Cartoon Heroes - VESC Lizards 4 - 4
2010-05-29, Klebelsberg Kuno Általános Iskola
1. forduló
Bírók: Huszti Péter, Vörös László

Játékosok:
Kanczler (kapus) – Balogh (0+3), Cseh, Dallos (C), Horváth, Kis Sz., Kiss Z., Knór, Kulitsán, Sütöri, Tóth, Tölgyesi (3+0), Szabó, Török (1+1);

58:59 Tölgyesi Attila Balogh Bence VESC Lizards 4-4

6:45 Dávid Máté IBK Cartoon Heroes szabálytalan lökés (207)
7:11 Dallos János Dániel VESC Lizards szabálytalan ütés (201)
31:27 Liebe György IBK Cartoon Heroes szabálytalan lökés (207)

VESC Lizards - IBK Cartoon Heroes 2 - 6
2010-05-30, Stadion Sportcsarnok, 8200 Veszprém, Wartha V. u. 1-3.
2. forduló
Bírók: Szabó József, Rab Konstantin

Játékosok:
Kanczler (kapus) – Balogh, Cseh (0+1), Dallos (C), Horváth, Kis Sz., Kiss Z., Knór, Kulitsán, Sütöri, Kolossváry (1+0), Tóth, Tölgyesi (0+1), Szabó, Török (1+0);