VESC Lizards Fitt SE - Diamonds X3M Team   8 - 16
2009-02-21, 8200 Veszprém, Wartha Vince utca 3. Stadion Sportcsarnok
11. forduló
Bírók: Kovács Gergely, Kelemen Gábor

Játékosok:
Rabb (Kapus), Török (4+2), Kiss Z. (2+1), Knór (1+1), Kis Sz. (1+0), Dallos, Holéczy, Kolossváry, Koscsó, Kulitsán;

Idő Játékos Csapat Kiállítás
16:48 Koscsó Ádám VESC Lizards Fitt SE ellenfél ütőjének visszafogása (202)
26:18 Pásztor Gábor Diamonds X3M Team szabálytalan távolság (211)
29:43 Kiss Zoltán VESC Lizards Fitt SE ellenfél ütőjének visszafogása (202)
51:55 Dallos Dániel VESC Lizards Fitt SE gáncsolás (208)

Sem az erõviszonyok, sem a mérkõzés elõtti elõjelek tekintetében nem számíthatott sok jóra a Diamonds ellen a Veszprém. Elég csak arra gondolni, hogy a legutóbbi mérkõzésen 16-5 arányban gyõztek a fõvárosiak, veszprémi részrõl pedig a 3 egyéb okból hiányzó játékos mellé a hét végére ketten betegség miatt is kidõltek, így évek óta elõször fordulhatott elõ újra, hogy a csapat nem tud két teljes sort felvonultatni egy mérkõzésen.

A harmad elején úgy tûnt, mintha a veszprémiek fejben már feladták volna a meccset, hiszen a vendégek a mérkõzés elején 2 perc alatt 2 gólos elõnyre tettek szert. A kezdeti megilletõdöttséget követõen azonban összeszedték magukat a gyíkok, és bátor támadójátékkal, Kiss, Knór és Török góljaival tartották a lépést a gólzáporos harmadban, amely 4-6-os vendég vezetéssel zárult. Meg kell említeni, hogy a harmadban Rabb kapus a szokásos büntetõjét is hárította.

A második játékrész elsõ felében aztán egy 5 perces rövidzárlat alatt menthetetlenül elúszott a mérkõzés: 4-10-re húztak el a vendégek úgy, hogy 2 gólt is emberhátrányból szereztek. Török góljaival sikerült felzárkózni négy gólra, így a második harmad végén még mindig csak - a Diamonds ellen bõven vállalható - 6-10 állt az eredményjelzõn.

Az utolsó harmadban jó ideig semmi sem utalt arra hogy a végén súlyos verést kapnak az egyetemisták, hiszen az elsõ hét percben gól sem született. Beszorult ugyan a Veszprém, de a fõvárosiak jellemzõen addig sem a betömörült védelem ellen érték el góljaik többségét, hanem gyors ellentámadásokból. A harmad közepén érkezõ vendég gólokra egy percen belül sikerült válaszolni Kiss Z. és Kis Sz. révén. Az 56. percben még mindig csak 8-12-t mutatott az eredményjelzõ, de az utolsó 4 percben újabb rövidzárlat következett, és az erejükkel elkészült, de mégis mindenáron szépíteni akaró hazaiak további 4 gólt szedtek össze, az utolsót stílusosan az utolsó másodpercben (8-16).

Megérdemelt gyõzelmet arattak a - gyõzelmükkel már matematikailag is bajnok - vendégek, de egy teljes létszámal kiálló, és kicsit jobban odafigyelõ Veszprém sokkal szorosabb eredményt is elérhetett volna.

VESC Lizards Fitt SE - Miskolci FE   4 - 4
2009-03-07, 8200 Veszprém, Wartha Vince utca 3. Stadion Sportcsarnok
12. forduló
Bírók: Kovács Barna - Liska Bálint

Játékosok:
Rabb (kapus) - Kolossváry (2+1), Kiss Z. (1+2), Fergelt (1+0), Sütöri (0+1), Dallos, Jánosa, Kis Sz., Knór, Koscsó, Kulitsán, Török;

55:15 Havasi Ferenc   Miskolci FE 4-4

41:42 Sviderszki Dávid Miskolci FE gáncsolás (208)

Az egy hónapja még kiütéses vereséggel távozó miskolciak - hibáikból tanulva - ezúttal népesebb sereggel érkeztek Veszprémbe, és a múltkor hiányzó Gál T. személyével védelmük is sokkal masszívabb lett.

A küzdelmes mérkõzést a részeredmények is jól szemléltetik: összességében egyik harmadot sem lehetett egyik csapatnak sem odaadni.

Az elsõ harmadban Kolossváry révén még a Veszprém szerzett vezetést, de a vendégek egy szerencsés potyagóllal másfél perc múlva egyenlítettek (1-1).
A második harmad gól nélkül zárult, bár mindkét fél elõtt adódtak lehetõségek.

Az utolsó harmad elsõ percében szerzett gyors veszprémi gól (2-1, Kiss Z.) után  azonban szétesett a Miskolc. Fergelt egy közvetlen közelrõl bebrusztolt góllal növelte az elõnyt a 45. percben (3-1), és hiába kértek idõt a vendégek, a következõ percekben tovább hízhatott volna  a gyíkok vezetése. Sajnos a hazaiak a 2 gólos elõny birtokában kissé hátra is dõltek, így a borsodiak végül kimásztak a gödörbõl, amit a 49. percben szerzett szépítõ góljuk egyértelmûen jelzett (3-2). Az 51. percben a miskolci Jacsót már csak szabálytalanul sikerült megállítani. Büntetõhöz jutottak a vendégek, amit a sértett értékesített (idén az elsõ büntetõ , amit Rabb kapus nem tudott hárítani). Az egyenlítés után nem sokkal egyik biztos hátvédjüket is elveszítették a bakonyiak, mivel Kulitsán sérülés miatt kiállni kényszerült. Az 55. percben Kolossváry góljánál (4-3) úgy tûnt, a  hazaiak mellé áll a szerencse, de egy perc alatt  egyenlíteni tudott az elszántan letámadó Miskolc, egy felesleges labdadajkálásból eredõ, elkerülhetõ góllal (4-4). Az utolsó percben adódott egy meccslabdával felérõ ajtó-ablak helyzet a gyíkok elõtt, majd az ellentámadásból a betyárok is csak Rabb kapust találták el, így maradt az igazságosnak mondható döntetlen.

A döntetlennel a hazaiak lehetnek elégedetlenebbek, hiszen 2 gólos elõnynél kicsit nagyobb koncentrálással eldönthették volna a mérkõzést.

Paksi FK - VESC Lizards Fitt SE   5 - 8
2009-03-21, Baja
13. forduló
Bírók: Markó Előd, Ádám Zsolt

Játékosok:
Rabb(kapus) - KISS Z.(3+1), Török (2+1), Kolossváry (1+1)        Kis Sz. (1+0), Koscsó (1+0), Dallos (0+1), Fergelt (0+1), Knór (0+1), Sütöri (0+1), Jánosa, Kulitsán, Kuti;

56:43 Szepesi Imre Plézer János Paksi FK 5-8

39:10 Kiss Zoltán VESC Lizards Fitt SE ismétlődő szabálytalanságok (217)
41:21 Boa Attila Paksi FK szabálytalan lökés (207)

Mivel az elmúlt hazai mérkõzésen a Miskolc ellen csak egy pontot sikerült begyûjteni, a Paks otthonában már mindenképpen gyõzni kellett a gyíkoknak, ha versenyben akartak maradni a dobogós helyekért.

A gyõzelemre elszántan érkezõ vendégeknek 17 másodpercig tartott megszerezni a vezetést, amikor Kiss Z. lövése landolt a jobb alsó sarokban (0-1). Az 5. percben Sütöri tört kapura a jobb oldalon, és pontos átadását a jó ütemben érkezõ Koscsó lõtte a paksi hálóba (0-2).
A harmadban végig mezõnyfölényben játszó bakonyiak elõtt számtalan helyzet adódott, de a vezetést végül csak az utolsó percben sikerült 3 gólosra növelni, miután a Dallos indításával kilépõ Kis Sz. a kapuba talált (0-3).

A lélektanilag legjobbkor jött gól tovább zilálta a hazaiak addig sem túl nagy harci kedvét, így a második harmad kezdetben ott folytatódott, ahol az elsõ abbamaradt. Magabiztos veszprémi labdabirtoklás és helyzetek, szórványos hazai ellentámadások jellemezték a játékot, miközben a 26. percben Török közvetlen közelrõl szerzett góljával(0-4) tovább hízott a megérdemelt vendég elõny. A 29. percben Kolossváry lövését védte be a hazai kapus (0-5), két perccel késõbb Kiss Z. lõtt hatalmas erõvel a léc alá(0-6). A teljesen szétcsúszott paksiakkal azonban a 33. percben egy hihetetlen egyéni hibából sikerült - szó szerint - gólt lövetni (1-6). A gól utáni idõkéréssel(a góljuk elõtt már éppen idõt kértek...) mégjobban rendezték soraikat a vendéglátók, olyannyira, hogy fél perccel késõbb újabb gólt szereztek Szepesi révén (2-6). A harmad utolsó percében emberelõnybe kerültek az atomvárosiak. Emberhátrányban ugyan nem szégyen gólt kapni, csak sajnos itt is veszprémi játékos adta a gólpasszt a paksiak egyetlen gólveszélyes játékosának (3-6).

Kovács edzõ a szünetben felrázta az együttest, így az utolsó harmad elsõ felében hamar sikerült visszaállítani a megnyugtató elõnyt. A 42. percben Koscsót tették ki a palánkon, ami a bíróknál 2 percet ért. A meglehetõsen tanácstalan labdajáratásnak végül Kolossváry átadása után Török gólja vetett véget (3-7). Az 50. percben Kiss Z. - már a harmadik gólját lõve - öt gólosra hízlalta a bakonyi elõnyt (3-8), ekkor a vendéglátók már csak azért küzdhettek, hogy ne kapjanak súlyos verést. Ezt végül sikerült elkerülniük, hiszen Boa kapufás gólja után Szepesi is lõtt egy meglehetõsen szerencsés gólt az 57. percben(5-8), bár ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy közben jópár veszprémi helyzet maradt kihasználatlanul.

A februári mérkõzéshez képest a paksiak ezúttal nem tudták megnehezíteni a veszprémiek dolgát. Bár a második harmad második felében volt egy hullámvölgy, a megérdemelt VESC gyõzelem ezen a mérkõzésen egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Diamonds X3M Team - VESC Lizards Fitt SE   16 - 4
2009-04-26, Kartal, Zsivóczky Gyula Sportcsarnok, Iskola tér 3.
14. forduló
Bírók: Siklósi Evelin

Játékosok:
Rabb (kapus) Kiss Z. (1+1), Knór (1+0), Kuti (1+0), Sütöri (1+0), Kis Sz. (0+1), Török (0+1), Dallos, Fergelt, Jánosa, Kolossváry, Koscsó;

56:10 Alm Balázs Kővári Zoltán Diamonds X3M Team 16-4

19:44 Alm Balázs Diamonds X3M Team szabálytalan lökés (207)
19:44 Dallos Dániel VESC Lizards Fitt SE szabálytalan lökés (207)

Úgy tûnik a gyíkok 16 gólra vannak kalibrálva a Diamonds ellen. Sorozatban harmadszor kaptak 16 gólt egy mérkõzésen a veszprémiek az idén "dacból" másodosztályú Diamondstól. Bár mezõnyben és a kidolgozott helyzetek számában majdhogynem egyenrangú tudott lenni a Veszprém, az adódó lehetõségeiket könyörtelen precizitással kihasználó gyémántok ilyen arányban is megérdemelten nyertek.

Miskolci FE - VESC Lizards Fitt SE   5 - 5
2009-04-18, Miskolc Városi Szabadidőközpont, Miskolc, Görgey út 13.,Zrinyi Ilona Gimn. Nagyvátthy út 5.
15. forduló
Bírók: Rab Konstantin - Sashalmi Sándor

Játékosok:
RABB (kapus) - Kiss Z. (2+1), Kolossváry (1+1), Török (2+0), Fergelt (0+1), Knór (0+1), Kuti(0+1), Dallos, Jánosa, Kis Sz., Koscsó, Sütöri;

56:45 Láda Péter Egri Gergely Miskolci FE 5-5

27:43 Fehér Iván Miskolci FE gáncsolás (208)
34:36 Gál Tamás Miskolci FE akadályozás vagy feltartás (210)
59:55 Sütöri Péter VESC Lizards Fitt SE fekvőjáték (212)

3 mérkõzéssel a bajnokság vége elõtt a gyíkok hátránya 4 pont volt a második helyezett Miskolccal szemben, egy miskolci sikerrel azonban alaposan megváltozhattak volna az esélyek, ha figyelembe vesszük hogy a Miskolc már csak az eddig 100%-os, már korábban aranyérmes Diamondssal játszik, a veszprémiek pedig a Diamonds elleni, korábbról elhalasztott mérkõzésükön kívül még a Paksot is fogadják hazai pályán, akik ellen reális esélyük lehet további 2 pont begyûjtésére.

Nem túl jó elõjelnek számított, hogy a miskolciak a korábbiakhoz képest alaposan megerõsödtek erre a mérkõzésre, hiszen a jégkorong bajnokság lezártával több, a Miskolci Jegesmedvék csapatában a MOL-ligában szereplõ jégkorongozót is csapatukban tudhattak, akik "szabadidejükben" szívesen múlatják az idõt floorballal.

A mérkõzés rosszul kezdõdött veszprémi részrõl, hiszen a borsodiak már a 4. percben megszerezték a vezetést egy védõn megpattanó lövéssel(1-0). A bakonyiak azonban nem törtek össze, míg a jobb összjátékot felmutató jégkorongosok sora ellen felálló 2. sor masszívan védekezett, az elsõ sor veszélyes helyzeteket tudott kialakítani. A 10 percben Fergelt indítása után Török révén sikerült az egyenlítés (1-1). A 18. percben Kiss Z. lefülelt egy gyenge Miskolci átadást, és kihagyhatatlan helyzetbe hozta a középen érkezõ Törököt, akinek az üres kapu elõtt nem volt nehéz dolga (2-1).

A második harmad veszprémi helyzetekkel indult, de aztán aktivizálta magát a hazai csapat. Négy perc elteltével siker koronázta próbálkozásaikat, amikor Gál lõtt védhetetlenül a felsõ sarokba (2-2).Nem sokáig örülhettek azonban a hazaiak, mert fél perccel késõbb Knór kapu felé tartó lövésébe Kolossváry úgy tette bele jó érzékkel az ütõjét, hogy az a lövésre mozduló kapust becsapva a hálóba vágódott (2-3). Egye jobban eldurvult a mérkõzés, a hazaiak egyre elszántabban támadtak. A gyíkokat Rabb kapus hatalmas védései illetve a szerencse is segítették ebben az idõszakban. A 33. percben aztán Fehér révén ismét egyenlítettek a betyárok (3-3). A következõ idõszakban mindkét csapat elõtt adódtak helyzetek, a harmad zárása elõtt azonban ismét a gyíkok szereztek vezetést egy szépségdíjas góllal. Kolossváry pontosan ívelt az elõl egyedül hagyott Kiss Z. felé, aki félfordulatból, fonákkal küldte a hálóba a labdát, anélkül hogy az lepattant volna (3-4). A harmad utolsó másodpercében ráadásul az égiek is a Veszprémmel voltak, amikor egy életerõs miskolci lövés a kapuvasról vágódott vissza a mezõnybe.

Az utolsó harmadra mindenre elszántan, de igen sovány elõnnyel érkezõ gyíkok - korábbi rossz szokásukkal ellentétben - ezúttal nem gólt kaptak az utolsó harmad elején, hanem Kiss Z. révén szereztek egyet (3-5). Már 2 gólos volt a vendégek elõnye, de sajnos a 45. percben 1 gólra zárkózott a Miskolc egy kapu elõtti kavarodás után (4-5). Az egész pályás letámadást alkalmazó hazaiak innentõl egyre nyomasztóbb fölénybe kerültek, a gyíkok minden erejét felemésztette a folyamatos védekezés. A betömörült védekezést nem tudták feltörni a miskolciak, mindig volt egy utolsó ember aki belepiszkált a lövésbe, vagy Rabb kapus mutatott be bravúrt. Sajnos egy elhamarkodott kitámadás után azonban a miskolciak egy gyors kontra végén kialakuló sakk-matt helyzetben végül sikeresen bevették a veszprémi kaput (5-5). A hátralévõ idõben a veszprémieknek már nem maradt erejük helyzetek kialakítására, csak az eredmény  tartására.

A döntetlen eredménnyel a borsodiak 4 pontos elõnye megmaradt, ami azt jelenti, hogy a Lizardsnak a hátralévõ 2 mérkõzésen csodát kéne tennie az ezüstérem megszerzéséhez (vagyis az eddig veretlen Diamonds csapatát is le kellene gyõznie).

VESC Lizards Fitt SE - Paksi FK   4 - 3
2009-05-17, 8200 Veszprém, Wartha Vince utca 3. Stadion Sportcsarnok
16. forduló
Bírók: Vörös László, Liska Bálint

Játékosok:
Rabb (kapus) Fergelt (1+1), Kiss Z. (1+1), Kis Sz. (1+0), Sütöri (1+0), Koscsó (0+1), Dallos, Jánosa, Knór, Kuti, Török;

59:20 Kis Szilveszter   VESC Lizards Fitt SE 4-3

18:20 Horváth Zsolt Paksi FK kezezés (213)
25:5 Sütöri Péter VESC Lizards Fitt SE szabálytalan lökés (207)
51:2 Kiss Zoltán VESC Lizards Fitt SE szabálytalan ütés (201)

Hatalmas iram, kõkemény küzdelem, kimaradt helyzetek, de végül 40 másodperccel a vége elõtt megszerezték a Gyíkok, Kis Sz. révén a gyõztes gólt, így Veszprémbe került a bronzérem!
(Kovács Tamás)

A 2008/09-es másodosztályú floorball bajnokság utolsó fordulójában már csak a bronzérem birtokosa volt kétséges. A veszprémiek 2 ponttal vezettek ugyan riválisuk a Paks elõtt, de vereség esetén beérték volna az atomvárosiak. A korábban játszott egymás elleni mérkõzések eredményei alapján még egy egygólos vereség esetén is Veszprémben maradt volna a bronzérem, de a hazaiak természetesen gyõzelemmel szerettek volna búcsúzni.

A mérkõzés gördülékenyen indult: a legjobbjaikat nélkülözõ vendégek nem tûntek túl elszántnak, az elsõ néhány percben 2 gólos elõnyt szerzett a VESC (gól: Kiss Z., Fergelt), azonban ezután egyszerûen mintha megátkozták volna a hazai csatárokat, a legnagyobb helyzetekbõl sem sikerült gólt lõni. A harmad vége elõtt ráadásul a Paks szépített egy megpattanó lövésbõl, így az elõny sovány egy gólra olvadt. A második harmad elején egy emberelõnyös szituációt használtak ki a hazaiak Sütöri révén (3-1), azonban sokáig nem dõlhettek hátra, mivel a 25. percben emberhátrányba kerültek, majd egy percre rá a szépítõ paksi góltól meg is zördült Rabb kapus hálója (3-2). Ipari mennyiségû veszprémi gólhelyzet maradt kihasználatlanul így a szünetig már nem változott az eredmény...
Az utolsó harmadban sem változott a koreográfia, a gyíkok jóval többet veszélyeztettek, de képtelenek voltak a kapuba találni, az 53. percben viszont egyenlített a Paks, ami után elhitték hogy talán mégis megszerezhetik a bronzérmet, így az utolsó percekre alaposan felgyorsult az iram. A paksi remények az idõ múlásával egyre halványultak, végül Kis Szilveszter hazai gyõzelmet jelentõ gólja pecsételte meg õket az utolsó percben, akkor amikor már mindenki kezdte elkönyvelni a döntetlent (4-3).

A tavalyihoz hasonló idényt hagyott maga mögött a VESC Lizards: Az õszi idény 8 mérkõzésébõl mindössze a legelsõt nyerték meg a gyíkok, majd egy 7 mérkõzéses vereségsorozat következett. Tavaszra viszont összekapta magát a társaság, és a veretlenül bajnok Diamonds csapatán kívül senkitõl sem kapott ki (8 mérkõzésen 4 gyõzelem 2 döntetlen 2 vereség).