Edzésidőpontok
Floorball:
 
 
   
Jégkorong: (nov.1-től)
 
Szerda:  19:30-20:30
Csütörtök:  19:30-20:30
 

box_bottom

Magyar Egyetemi-Főiskolai Floorball
Bajnokság Döntője, Veszprém

 

1.         Rendező: Pannon Egyetem, Veszprém

2.         Helye: Veszprémi Egyetemi Stadion, Munkacsarnok (Veszprém, Wartha Vince út 3.)

3.         Ideje:  2008. április 5-6.

4.         Szervezőbizottság:
Elnök: Kovács Tamás
Elnökhelyettes: Országh Ákos (MEFS referens)
Titkár: Tóth Péter

 

5.         Csoportbeosztás:

"A" csoport:
Semmelweis Egyetem, Budapest (SE)
Debreceni Egyetem (DE)
Budapesti Corvinus Egyetem (Corvinus)
Miskolci Egyetem (ME)
Budapest Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem, Budapest (BME)
Szegedi Tudományegyetem (SZTE)
"B" csoport
Dunaújvárosi Főiskola (DF)
Eötvös Lóránd Tudományegyetem, Budapest (ELTE)
Modern Üzleti Tudományok Főiskolája, Budapest (MÜTF)
Pannon Egyetem, Veszprém (PE)
Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF)
Szent-István Egyetem, Gödöllő (SZIE)

 

Pannon Egyetem:
Rabb Gergely (kapus), Tóth Zsolt, Kis Szilveszter, Tóth Zoltán, Knór Gábor, Kolossváry Dávid, Dallos János Dániel, Jánosa Márton, Holéczy Gergely, Kulitsán Gábor, Fergelt István, Sütöri Péter, Tóth Péter

 

6.         Csoportok végeredménye:

Sorozatban ötödször, idén is a Pannon Egyetem adhatott otthont a floorball MEFOB (Magyar egyetemi és főiskolás országos bajnokság) küzdelmeinek. A két napos tornán 12 egyetem és főiskola csapatai képviseltették magukat. A csapatok először 2 db 6-os csoportra osztva körmérkőzéses rendszerben küzdöttek, mely csoportokból az első két helyezett jutott az elődöntőbe.
A csoportmérkőzések során az erősebb "A"-jelű csoportban igen nagy küzdelemben alakult ki a végső sorrend, de végül nem történt meglepetés, mert az előzetesen továbbjutónak várt 2 intézmény, a Corvinus Egyetem és a BME csapatai jutottak tovább.
A "B"-jelű csoportban meglepetésre az előzetesen elődöntőbe várt BGF (Budapesti Gazdasági Főiskola) csapatát a Pannon Egyetem csapata elütötte a továbbjutástól. A BGF meglepetésre még a Dunaújvárosi Főiskola ellen is megbotlott, így mindössze a 4. helyen végeztek csoportjukban. A csoportból az első helyen az ELTE csapata, második helyen a hazai Pannon Egyetem csapata jutott tovább.

 

A két csoport erdedményei:
B csoport - DF - PE   1 - 5
A csoport - SE - Corvinus   1 - 4
B csoport - MÜTF - BGF   0 - 7
A csoport - SZTE - BME   0 - 12
B csoport - ELTE - SZIE   11 - 0
A csoport - DE - ME   3 - 2
A csoport - SE - BME   1 - 2
B csoport - PE - SZIE   7 - 1
A csoport - Corvinus - ME   3 - 1
B csoport - MÜTF - ELTE   1 - 9
A csoport - SZTE - DE   2 - 4
B csoport - DF - BGF   4 - 3
A csoport - SE - ME   2 - 2
B csoport - BGF - ELTE   1 - 4
A csoport - BME - DE   5 - 0
B csoport - PE - MÜTF   8 - 0
A csoport - Corvinus - SZTE   2 - 1
A csoport - SE - DE   1 - 5
B csoport - SZIE - MÜTF   2 - 2
A csoport - ME - SZTE   1 - 1
B csoport - BGF - PE   1 - 3
B csoport - DF - ELTE   1 - 7
A csoport - BME - Corvinus   0 - 2
B csoport - DF - MÜTF   4 -2
B csoport - SZIE - BGF   1 - 5
A csoport - SE - SZTE   1 -2
B csoport - ELTE - PE   1 - 0
B csoport - DF - SZIE   7 - 5
A csoport - DE - Corvinus   1 - 1
A csoport - ME - BME   0 - 5

 


7.         Elődöntők:

Az elődöntőben még nagyobb meglepetést okoztak a veszprémi egyetemisták hiszen, az erősebb A csoport élén végzett Corvinus csapatát taktikus játékkal 5-1 re legázolták. A másik ágon a Műszaki Egyetem csapata hatalmas csatában az utolsó percekben szerzett 2 góllal döntötte el az ELTE elleni mérkőzést, pedig már úgy tűnt hosszabbítás lesz.

(A1-B2)         Corvinus - PE            1 - 5    (1-2, 0-3)
(A2-B1)          BME - ELTE              2 - 0    (0-0, 2-0)

 

8.         Helyosztók:

A "kisdöntőben" a Corvinus az eltések legyőzésével a bronzzal vígasztalódhatott. A döntőben a 4-közé sem várt veszprémiek hősies küzdelemben végül a 2×5 perces hosszabbítás utolsó percében buktak el a BME ellen, de így is eddigi legnagyobb sikerüket érték el a floorball MEFOB-ok történetében.
Az érmeket és a különdíjakat a Bácskai Sándor a Pannon Egyetem Testnevelés tanszék vezetője és Kovács Tamás, a torna főszervezője adták át.

Bronzmérkőzés            Corvinus - ELTE         2 - 1 (1-0, 1-1)
Döntő                          BME - PE                   2 - 0 (0-0, 0-0, 0-0, 2-0) - hosszabbítás után.

 

 

9. A Pannon Egyetem mérkőzései:

Dunaújvárosi Főiskola (DF) - Pannon Egyetem (PE) 1-5
Bírók: Ambrus Kata, Pajor Gábor

0-1 Sütöri P. (Holéczy G.)
0-2 Tóth Z. (Kolossváry D.)
0-3 Tóth P. (Kulitsán G.)
0-4 Sütöri P. (Tóth P.)
0-5 Tóth Zs. (Tóth Z.)
1-5 Papp V. (Süki J.)

 

Pannon Egyetem (PE ) - Szent István Egyetem, Gödöllő (SZIE) 7-1
Bírók: Odor József, Ambrus Kata

1-0 Kolossváry D. (Tóth Z.)
2-0 Tóth P. (Sütöri P.)
3-0 Kolossvár D. (Knór G.)
3-1 Kadosa G. (Kókai B.)
4-1 Tóth Zs. (Tóth Z.)
5-1 Jánosa M. (Holéczy G.)
6-1 Knór G. (Kis Sz.)
7-1 Sütöri P. (Kulitsán G.)

 

Pannon Egyetem (PE) - Modern Üzleti Tudományok Főiskolája, Budapest (MÜTF) 8-0
Bírók: Ambrus Kata, Pajor Gábor

1-0 Tóth Zs. (Knór G.)
2-0 Kulitsán G. (Jánosa M.)
3-0 Sütöri P.
4-0 Tóth P. (Sütöri P.)
5-0 Tóth Zs. (Kolossváry D.)
6-0 Knór G. (Tóth Z.)
7-0 Tóth P. (Jánosa M.)
8-0 Fergelt I. (Holéczy G.)



Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) - Pannon Egyetem (PE) 1-3
Bírók: Odor József, Ambrus Kata

1-0 Barta D. (Gegesy C.)
1-1 Tóth Z.
1-2 Kolossváry D.
1-3 Tóth P. (Jánosa M.)

 

Pannon Egyetem (PE) - Budapesti Corvinus Egyetem (Corvinus) 1-5
Bírók: Ambrus Kata, Pajor Gábor

1-0 Tóth Z. (Knór G.)
1-1 Éder M. (Bajaszgalan A.)
2-1 Kulitsán G.
3-1 Tóth Zs. (Kolossváry D.)
4-1 Kolossváry D. (Tóth Z.)
5-1 Tóth Z. (Tóth Zs.)

 

Budapest Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem, Budapest (BME) - Pannon Egyetem (PE) 0-0 (2-0)
Bírók: Odor József, Ambrus Kata

1-0 Kovács G. (Monszpart Á.)
2-0 Faragó M. (Klinghammer Z.)

 

 

10.       Kanadai táblázat (1-25):

1 Jesch Dávid ELTE 11 11 22
2 Schauer Balázs ELTE 11 5 16
3 Vígh Gyula DE 11 1 12
4 Tóth Péter - BME BME 4 6 10
5 Kovács Gergely BME 7 2 9
6 Tóth Zoltán PE 4 5 9
7 Klinghammer Zoltán BME 5 3 8
8 Kolossváry Dávid PE 4 3 7
9 Kadosa Gábor SZIE 6 0 6
10 Barta Dániel BGF 5 1 6
11 Tóth Péter PE 5 1 6
12 Tóth Zsolt PE 5 1 6
13 Hives Péter BGF 4 2 6
14 Kelemen Csaba DF 4 2 6
15 Sütöri Péter PE 4 2 6
16 Monszpart Áron BME 3 3 6
17 Bajaszgalan Amara Corvinus 2 4 6
18 Mujahid Attila Corvinus 2 4 6
19 Kimák Ádám DE 0 6 6
20 Éder Márton Corvinus 5 0 5
21 Szabó Gergely József ME 4 1 5
22 Tóth Márton BME 3 2 5
23 Ulicza Tamás ELTE 3 2 5
24 Knór Gábor PE 2 3 5
25 Mekler Róbert DF 2 3 5