3. 4:20 V15 4-2
3. 13:25 V15,V9 4-3
3. 14:23 V22,V4 4-4
3. 14:49 V15,V8 4-5

A gyõzelmi reményekkel érkezõ vendégek hiába kezdik aktívabban a mérkõzést, a 0%-os helyzetkihasználás miatt képtelenek elõnyt szerezni. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, az ellenfél viszont a 10. percben egy potyaízû góllal betalál, miután egy lecsorgó labdát a VESC védõknél gyorsabban eszmélõ Szabó Gy. a hálóba pöcköl (1-0). A veszprémiek nem esnek kétségbe de egyenlítés helyett 3 perccel késõbb egy félpályáról felívelt - teljesen veszélytelennek tûnõ - labdát Rabb kapus szerencsétlen mozdulattal saját kapujába segít (2-0). A bakonyiak a demoralizáló találat után sem csüggednek, de a kapu elõtt mindig rossz döntés születik.

A II. harmad 7. percében 3 gólosra hízik a Rudas elõnye: Mészáros éles szögbõl leadott lövése után a labda túljut Rabb kapuson, amit végül balszerencsésen hátranyúlva már csak beljebb segíteni tud (3-0). Hogy végre egy szép hazai gólról is beszámolhassunk, húsz másodperccel késõbb az üresen helyezkedõ Szabó 3m-rõl a jobb felsõ sarkba helyez (4-0). A fejetlen dühvel támadó veszprémi csapat a következõ percekben még újabb gólokat kaphatna de Rabb kapus ezúttal bravúros védésekkel hozza helyre korábbi hibáját. A dunaújvárosi kaput azonban a remekül védõ hálóõr mellett mintha mágikus burok is védené: még üres kapuba sem tudják a vendégek bejuttatni a labdát. Kovács edzõ a 18. percben változtat az elsõ sor összeállításán. A 19. percben Kolossváry végre megtöri a veszprémi csatárokat sújtó átkot amikor az elfekvõ hazai hálóõr fölött a higgadtan a hálóba emel(4-1).

A II. harmad 5. percében Kolossváry újabb góljával már csak 2 gól a hátrány. Néha nyomasztó a vendég fölény, de továbbra is számolatlanul maradnak ki a gólhelyzetek a hazai kapu elõtt. Rohamosan fogy az idõ, már csak 7 és fél perc van hátra amikor összeomlik a hazai csapat. A 13. percben megint csak Kolossváry talál be (4-3), egy perccel késõbb Fergelt gólja már az egyenlítést jelenti (4-4), és
további fél perccel késõbb Kolossváry negyedik találatával már az egyetemisták vezetnek (4-5). Az egész vendég csapat a pályán ünnepel.
A Rudas ekkor döbben rá hogy valamit nagyon elrontottak de a maradék 5 percben már nem tudják helyrehozni a hibát, mindkét oldalon akadnak lehetõségek de az eredmény már nem változik.

Minden dícséretet megérdemelnek a gyíkok hogy 4 gólos hátrányból is képesek voltak megfordítani a mérkõzést, de hozzá kell tenni, hogy ha a mérkõzésen csak a helyzeteik harmadát belövik, valószínûleg magabiztos gyõzelemnek örülhettek volna.

Kecskeméti RK - VESC Lizards   8 - 6
2008-02-23, Törökbálint
11. forduló
Bírók: Apostol Ágnes, Szigetvári Zsolt

Játékosok:
Rabb Gergely(1), Tóth Péter(4), Kuti Balázs(6), Kiss Zoltán(8), Jánosa Márton(11), Török András(13), Kolossváry Dávid(15), Knór Gábor(16), Dallos Dániel(18), Kulitsán Gábor(21), Fergelt István(22), Sütöri Péter(39), Koscsó Ádám(3), Kiss Szilveszter(9), Holéczy Gergely(14)

3. 14:28 V13,V22 8-6

"Szokásos módon" kezdte a mérkõzést a Veszprém: az ellenfél a 3. percben már 2 góllal vezetett, igaz ebbõl az egyik egy szerencsétlen öngól volt (2-0). A hidegzuhany hatására felébredõ gyíkok elõbb 2 perc alatt egyenlítettek majd a harmad felénél már náluk volt elõny (2-3). A kecskemét válaszul gyorsan egyenlített, de néhány perc múlva újra a vendégeknél volt az elõny (3-4). Nem sokáig örülhettek a gyíkok mert a 16. percben egy perc alatt 2 gólt rámoltak be a kiskunságiak. (pontosabban csak egyet, mert a másik ismét öngól volt; 5-4).

A második harmadban néhány nagy helyzet után gyorsan egyenlített a VESC, de ezután érezhetõen visszaesett a csapat. A kecskemét jól szûrt a középpályán és többet birtokolta a labdát is. A kecskeméti fiatalok ebben a harmadban 3 góllal terhelték a veszprémi kaput, melyek határozottabb védekezéssel elkerülhetõek lettek volna.

Tekintettel a két héttel ezelõtti dunaújvárosi csodára (amikor 0-4-rõl állt fel a csapat) most sem tûnt lehetetlennek a fordítás. Nagy hajrát produkáltak a vendégek, az enyhe mezõnyfölény mellett a helyzetek is megvoltak, de a 3 gólos hátrányból csak 5 perccel a vége elõtt sikerült faragni, így a csoda ezúttal nem sikerülhetett.

Egy küzdelmes de sportszerû mérkõzésen (nem volt kiállítás) 2 öngóllal jobb volt a Kecskemét

3. 20:00 V8,V5 3-13

Az utolsó helyezett Ares HC B otthonába látogató vendégek elõzetesen nehéz mérkõzésre számítottak hiszen a tavaszi 2 forduló során az õsszel pofozógép szerepet betöltõ fõvárosiak idén meglepõen szoros eredményeket értek el a tabella elsõ felében tanyázõ élcsapatok ellen.
A kezdés elõtt azonban megnyugodhattak, hiszen a hazaiak érthetetlenül, mindössze 5+1 fõvel vonultak fel a fontos alsóházi "rangadóra".

A gyõzelmet zsebükben érzõ gyíkok ugyan már a 3. percben vezetést szereztek Tóth révén, de az elsõ harmadban mutatott produkcióra nem lehetnek túl büszkék a veszprémiek, a kb 80%-os labdabirtoklás ellenére sem: sok hibával játszva, sovány 2 gólos elõnyt sikerüt kicsikarni 20 perc alatt egy csere nélkül vitézkedõ, nem túl acélos ellenfél ellen (1-3).

A második játékrész ismét bakonyi találattal indult (1-4), ám ezután sokáig hiába játszott szemre tetszetõsen a vendég csapat, helyzetek sokaságát hagyta ki. A hazai kapuvas szinte mágnesként vonzotta a veszprémi lövéseket (a mérkõzés során összesen 8-szor találták el) a háló azonban sokáig nem zördült meg. A harmad második felében aztán a gólgyártás is megindult, az egyetemisták ebben a harmadban végül öt gólt rámoltak az erejével egyre jobban elkészülõ Ares hálójába (1-8).

Az utolsó harmadban sem változott a felállás, a gyíkok már 11 góllal is vezettek, azonban a kissé túlzottan elkényelmesedõ veszprémi védelem megingásait kihasználva a hazaiak 2 gólt is elértek az utolsó percekben (3-12). A 3-13-as végeredményt Kiss Z. állította be az utolsó másodpercben lõtt góllal.

A sereghajtó elleni kötelezõ gyõzelem után a veszprémiekre a hétvégén egy sokkal nehezebb feladat vár: márc 16.-án az idén is jól szereplõ, dobogós Triton látogat Veszprémbe, akit a tavalyi bajnokságban az év legizgalmasabb hazai meccsén sikerült legyõzni 8-7-re. Ezzel az eredménnyel a gyíkok idén is elégedettek lennének...

VESC Lizards - Triton FT   4 - 3
2008-03-16, Veszprém
13. forduló
Bírók: Barta Dániel, Kelemen Gábor

Játékosok:
Rabb Gergely(1), Tóth Péter(4), Kuti Balázs(6), Kiss Zoltán(8), Jánosa Márton(11), Török András(13), Knór Gábor(16), Dallos Dániel(18), Kulitsán Gábor(21), Fergelt István(22), Sütöri Péter(39), Koscsó Ádám(3), Kiss Szilveszter(9), Holéczy Gergely(14)

30 nézõ

Veszprém: RABB (kapus) , Kiss Z. (1+2), Török (2+0), Dallos, Jánosa, Fergelt, Holéczy, Kis Sz., Knór (C), Koscsó, Kulitsán, Kuti, Sütöri, Tóth P.;
edzõ: Kovács Tamás

A két csapat tavalyi mérkõzésének komoly utóélete volt, mivel a 2 mélyvízbe vetett játékvezetõ nem tudta kézben tartani a mérkõzést, amely így kissé eldurvult...ennek ellenére talán az év hazai meccse volt frenetikus hangulattal a nézõtéren, és öldöklõ küzdelemmel a pályán. A gyíkok 7-6 arányban nyertek, de az ellenfél játékvezetõi mûhibára hivatkozva megóvta a mérkõzést. Az óvást végül elutasították, aminek komoly jelentõsége volt a végelszámolásnál mert a Veszprém végül a Tritont 1 ponttal megelõzve a dobogó 2. fokán végzett. Azóta a Veszprém vs Triton derbik örökrangadónak számítanak    , melyre a csapatok kétszeres erõvel készülnek - veszprémi részrõl legalábbis biztosan...

A találkozó esélyesének a tabella alapján mindenképpen a vendégek számítottak, de olyan híreket is lehetett hallani hogy a vendég csapat különféle okokból morális hullámvölgybe került, amit a mérkõzésre felsorakozott játékosaik viszonylag alacsony létszáma (8+1 fõ) is alátámasztott.

Az elsõ harmadban a sokkal aktívabb hazai csapat helyzetek sokaságát dolgozta és hagyta ki rossz szokásához híven, de végül egy potyagóllal sikerült megszerezni a vezetést: Kiss Z. középre lõtt labdája a menteni igyekvõ Triton játékos lábáról saját kapujába pattant (1-0). Három percig örülhettek a veszprémiek, mert aztán emberelõnybe kerültek. Sajnos a Triton ellen ez a gyíkoknál komoly hátránynak számít, mert már sokadszor fordul elõ hogy emberhátrányban menetrendszerûen sikerül tõlük gólt kapni. Nos, ez ezúttal is sikerült: Klinghammer két hazai védõ asszisztálása mellett kiegyenlített (1-1). Szerencsére néhány perccel késõbb a szinte teljesen üres kapuba nem tudott betalálni, hanem a kapu sarkánál tehetetlenül fekvõ Rabb kapusba lõtte a labdát, ezzel a "mérkõzés második legnagyobb helyzetét" puskázva el.

A második harmad elején megint hiába aktivizálták magukat a gyíkok, a fõvárosiak szerztek vezetést. Egy szabadütés után a labda a sorfalról Klinghammer elé pattant, aki fonákkal a hálóba bombázott (1-2). Egy perccel késõbb azonban Kiss Z. cselezgetett a Triton kapuja elõtt, labdája felpattant, amit Török - hasonlóan az elõzõ vendég gólhoz - ugyancsak fonákkal vágott a hálóba. A 12. percben emberhátrányba kerültek a budapestiek. Ezúttal "sikerült kapott gól nélkül megúszni", sõt egy perc labdajáratás és néhány lövés után Kiss Z. a kapu mögül betörve megszerezte a vezetést (3-2). A harmad végén egy ideig kettõs hátrányban is vitézkedtek a bakonyiak miután Kuti és Jánosa is a büntetõpadra került egy percen belül. A TRiton helyzetek Rabb kapusban elhaltak, sõt, egy alkalommal labdaszerzés után Kiss Z. egyedül léphetett ki, a kifutó vendég kapus azonban messze a kapusterületen kívül szó szerint "becsúszva szerelte". A játékvezetõk szerint azonban nem történt szabálytalanság.

Az utolsó harmadra az addig meglepõen lagymatag játékot bemutató vendégek hatalmas hajtásba kezdtek. Egész pályás letámadásra jöttek ki és nem ismertek elveszett labdát, erõtartalékaikat nem tudni honnan vették, hiszen ekkor már csak 7 bevethetõ mezõnyjátékosuk maradt, de az elképesztõ elszántság a mérkõzés végéig kitartott. Ennek ellenére a 3. percben ismét a gyíkok értek el gólt Kiss Z. centerezett középre, Török senkitõl sem zavartatva vehette át a labdát és még azt is megnézhette, hogy hova lõjön (4-2). A kilencedik percben hihetetlen körülmények között esett  az újabb Triton gól, a bírók szabálytalanságot láttak valahol, és miközben legtöbb játékos azon morfondírozott, vajon honnan is jár a szabadütés, a vendégek hõse, Klinghammer, a kapusterület vonalára letette a labdát és az üres kapuba lõtt. A játékvezetõk nagy meglepetésre azonnal megadták a gólt (4-3). A hátralévõ idõben vérbeli Veszprém-Triton birkózás zajlott, további 2 hazai és 2 vendég kiállítás történt. Az utolsó percben emberelõnyben játszó fõvárosiak a kapusukat is lehozták, de kb. 20 másodperccel a vége elõtt eladták a játékszert. A labdával Sütöri indult meg remek cselekkel s miután 2 Triton-játékost is kicselezett, kb 1,5 méterre az üres kaputól elegánsan a kapu mellé gurított. Ezzel a "mérkõzés legnagyobb kihagyott helyzete" címet biztosan elnyerte, de a "szezon legnagyobb kihagyott helyzete" címre is komoly esélyekkel pályázhat:]

Mindent összevetve egy rendkívül küzdelmes, de nem túl magas színvonalú mérkõzésen a hazai csapat megérdemelt gyõzelmet aratott.

v: Odor, Papp

Veszprém: RABB (kapus) (0+1) - Kiss Z. (2+0), Kolossváry (1+0), Tóth (1+0), Török (1+0), Knór (0+1), Sütöri (0+1), Dallos, Fergelt, Holéczy, Kis Sz., Knór (C), Koscsó, Kulitsán, Kuti;

Szinte hihetetlen de a floorball másodosztályban megállíthatatlanul menetelõ szolnokiak a veszprémtõl szenvedték el legutolsó vereségüket tavaly áprilisban Szolnokon. A gyíkoknak idén nem sok esélye volt a hosszú veretlenségi sorozat megszakítására, de mindenképpen szerették volna tisztes vereséggel - az õszi 6 gólosnál lehetõleg szorosabbal - hozni a meccset.

A mérkõzés nagy részében az ellenfél nagy mezõnyfölényben játszott, de a sokpasszos kombinatív játékuk nem tudott igazán érvényesülni. A hazaiak kontráiból is számos veszélyes gólszerzési lehetõség adódott, de ahogy õsszel idén is bõkezûen hagyták ki a gólhelyzeteket a szolnoki kapu elõtt. Két harmadot is sikerült szoros eredménnyel zárni, de sajnos az utolsó harmadra kissé megrogyott a hazai csapat, elkerülhetõ gólokat kapva, 6-gólos vereség a vége.

3. 5:09 H13,H16 4-6

VESC Lizards - White Sharks 4-6 (2-1, 1-5, 1-0)

Veszprém: Rabb (kapus) - Török (3+0), Kolossváry (0+2), Holéczy (1+0), Kis Sz. (0+1), Knór (0+1), Dallos, Fergelt, Jánosa, Kiss Z., Koscsó, Kulitsán, Kuti, Sütöri, Tóth;

Edzõ: Kovács Tamás

A tabella által mutatott különbség (WS 2. hely, Lizards: 7. hely) ellenére a hazaiak célja a gyõzelem volt a jól ismert, és tavaly kétszer is legyõzött White Sharks ellen.

Lendületes kezdett mindkét csapat, a vezetést viszont a vendégek szerezték meg egy szabadütés szituációból miután cseh légiósuk irgalmatlan lövése akadálytalanul jutott át a sorfalon (0-1).
Maradt a hatalmas iram több lehetõség adódott mindkét csapat elõtt de a kapusok bravúrral védtek. A 13. percben egy a kapu vonalától keresztbe passzolt labda Kolossváryhoz került, aki a vendég védõket becsapva lövés helyett az üres kapu elõtt álló Törököt hozta kihagyhatatlan helyzetbe (1-1). Fél perc sem telt el, és egy hazai térfélen megítélt szabadütésbõl Kis Szilveszter szemfüles passzal indította Törököt aki a vendég kapust elfektetve nem hibázott (2-1). A vendég csapat ettõl láthatóan megzavarodott néhányszor elemi hibákkal hozták helyzetbe a hazai csatárokat de sajnos nem sikerült élni a tálcán kínált lehetõségekkel.

A második harmadban elején folytatódtak a veszprémi percek, néhány helyzet után egy megpattanó lövésbõl Holéczy is betalált kettõre növelve az elõnyt (3-1). Innentõl fogva azonban felrémlett a 2 évvel ezelõtti katasztrófa, amikor 9-1-rõl veszítette el a mérkõzést a Veszprém a Cápák ellen. Elõl ismét nem sikerült semmi és néha kínosan sokat volt a labda a veszprémi térfélen. Az idegesítõen elkerülhetõ szituációkból bekapott gólok (szabadütésnél pld továbbra sem figyelt senki a cseh tüzérre, aki többször is élt a lehetõséggel) után a harmad végére szép csendben három gólos hátránnyá változott a kétgólos elõny(3-6).

Az utolsó harmadra ismét rendezték a sorokat Kovács edzõ tanítványai. A 6. percben Knór kapu mögül középre játszott labdájából Török szépített (4-6). Ezután igazán nyílt és küzdelmes végjáték alakult ki, de a helyzetek mindkét oldalon kimaradtak.

Hiába nyert meg 2 harmadot is a VESC, a második harmadban tapasztalt 10-15 perces kihagyás sajnos elég volt ahhoz, hogy a Cápák hazavigyék a 2 pontot.

3. 16:08 H14 12-4

Phoenix Fireball FSE - VESC Lizards 12-4 (5-1, 5-2, 2-1)
Törökbálint, 20 nézõ

Veszprém: Rabb (kapus), Holéczy(1+0), Kolossváry(1+0), Koscsó (1+0), Kulitsán (1+0), Knór (0+1), Sütöri (0+1), Török (0+1), Dallos, Fergelt, Jánosa, Kis Sz., Kiss Z., Kuti, Tóth;

Ahogy az várható volt, a Veszprémi Egyetemi Napok egész hetes "megpróbáltatásai" után egy nem teljesen 100%-os Lizards utazott a Phoenix otthonába, akik õsszel már egyszer alaposan elpáholták a veszprémieket (12-3).

A mérkõzés elsõ perceiben látványosan nem találták magukat a sokadnaposan koválygó vendégek: a Phoenix már az elsõ percben kapuvasig jutott, végül a harmadik percben meg is született a hazaiak vezetõ találata (1-0). Ezután valamelyest ugyan összeszedték magukat az egyetemisták, de a harmad második felében újabb 3 találatot helyeztek el a veszprémi kapuba a hazai csatárok(4-0). A 19. percben szépítettek a gyíkok miután Kulitsán távoli lövése megpattant egy phoenixes védõn és a hazai kapust becsapva a hálóba csapódott (4-1). Sajnos a harmad végén egy hihetetlen teszetoszáskodás után újabb gólt hoztak össze a bakonyiak, így négy gólos hátránnyal várhatták a folytatást(5-1).

A második harmadban tovább folytatódott a veszprémi vesszõfutás, a jól mozgó és helyezkedõ hazaiak szinte minden góljukat kijátszva, 1 méterrõl lõtték az üres veszprémi kapuba. A veszprémieknél Sütöri passzából Koscsó emelt (6-2), majd Török szólója után Holéczy volt eredményes (8-3), de ezek mellett sajnos ebben a harmadban is 5 gólt sikerült összeszedni, így már 7 góllal vezetett az ellenfél(10-3).

Az utolsó harmadban sokáig úgy tûnt, hogy Rabb kapus végleg lehúzta a rolót, hiszen a legnagyobb hazai helyzeteket is sikeresen ártalmatlanította, ami valamelyest feltüzelte a veszprémi csapatot. Fél percig kettõs emberhátrányt is sikerült kivédekezni, majd Knór és Kolossváry révén emberhátrányos gólt szereztek az egyetemisták, és a következõ percekben jobb helyzetkihasználással akár több gólt is ledolgozhattak volna a hátrányból. Sajnos a veszprémi helyzetek kimaradtak, viszont 2 eladott veszprémi labdából induló egyéni akciónak köszönhetõen ezt a harmadot is megnyerte végül a Phoenix, kialakítva a 12-4-es végeredményt.

Veszprém, Stadion Munkacsarnok, 30 nézõ

VESC: Rabb (kapus) - Kiss Z. (2+1), Török (2+1), Holéczy (1+1), Kis Sz. (1+1), Knór (1+1), Fergelt (1+0), Koscsó (1+0), Jánosa (0+1), Tóth P.(0+1), Dallos, Kulitsán, Kuti, Sütöri;

Az elsõ harmadban hamar vezetést szereztek a gyíkok, de a gól után rengeteg hibával játszottak és a kontrákra játszó ellenfél egyenlíteni tudott, sõt még a vezetést is megszerezhették volna, ha Rabb kapus nem véd ki szokás szerint egy megítélt büntetõt. A gyenge játék ellenére végül azért sikerült két gólos elõnyt szerezni a harmad végéig (3-1).

A második harmadban növekedett a hazai fölény mégis a szegediek szépítettek, de végül a hazaiaknak rengeteg kihagyott gólhelyzet mellett sikerült visszaállítani a 2 gólos sovány elõnyt.

A záró harmadra aztán végleg elfogyott az addig jól küzdõ vendégek ereje, így a bakonyiak az utolsó harmadban bemutatott felszabadult játéknak köszönhetõen meggyõzõ fölénnyel nyerték a mérkõzést (9-3).