2. 18:22 H10-H15 8-1
3. 3:16 H13-H22 9-1
3. 4:34 H10-H16 10:1
3. 14:34 H13-H22 11-1

A floorball OB2 3. fordulójában a Veszprém Lizards ellenfele a tavalyi bajnokság sereghajtója az Ares B együttese volt. Az első két fordulóban elszenvedett nagyarányú vereségeik alapján előre vetíthető ugyan, hogy a fővárosi Ares B csapata idén sem fog sokat a bajnokság élmezőnyében tanyázni, de a veszprémiek egyszer már a saját bőrükön tapasztalhatták hogy nem lehet félvállról venni egy ilyen mérkőzést sem.

Az első harmadban rögtön kiderült, hogy a tavaly rájuk jellemző bunkerfloorball helyett most jóval bátrabb játékkal rukkolt elő az Ares. Az egyetemisták viszont meglehetősen idény eleji formában léptek pályára, ami főleg abban mutatkozott meg, hogy egy-két labdaeladás után a gyors kontrára játszó vendégek előtt adódott több ajtó ablak kapusra-vezetős helyzet, de szerencsére elügyetlenkedték őket. A hatodik percben aztán végre Sütöri felső sarkos góljának tapsolhattak a veszprémi szurkolók (1-0), majd lényegében 10 perc alatt tetemes előnyre tettek szert a gyíkok, miután Török mesterhármasa után a 16. percben már 4-0 volt az állás. Az Ares nem adta fel, és egy újabb hazai labdavesztést kihasználva szépített(4-1). Az első harmadban az eredményen kívül másra nem lehettek büszkék a veszprémiek sem, a nagy különbségű vezetés főleg annak volt köszönhető hogy az ellenfél csatárai szinte be voltak oltva gól ellen.

A második harmad elején gyorsan 5-gólosra hízlalta előnyét a Lizards. Előbb a hátvéd pozícióba helyezett Boldizsár szerezte meg élete első bajnoki találatát egy távoli kapáslövésből, majd Tóth P. ugyancsak távoli lökete pörgött át a kapuson és pattogott be a kapuba (6-1). Az Ares időt kért de ez nem sokat javított játékukon, mivel a hazaiak ekkor már relatíve kevesebb hibával, meglehetős fölényben játszottak, és a helyzeteket is bőkezűen hagyták ki. Kiss Z. 2 találatával a 19. percben már 8-1 állt az eredményjelzőn. A harmad végén aztán a gyíkok játéka kissé könnyelművé vált, így az Ares is szépíthetett volna, de Rabb kapus a meccs védését bemutatva még jobban demoralizálta az ellenfél amúgy sem gólérzékeny csatárait.

Az ellenfél meglepetésre a záró harmadra sem tört össze és hozta ugyanazt a küzdős, hajtós, de kapu előtt gyámoltalan formáját, amit eddig. Érdekesség, hogy a 3 veszprémi gól ebben a harmadban szinte teljesen ugyanazon koreográfia szerint született meg: a bal oldalon felpasszolt labdát a bal oldali csatár átpasszolja a jobb oldalra, ahol egy üresen hagyott felfutó játékos kapásból a kapuba lövi a játékszert.

A kötelező győzelmet könnyedén gyűjtötte be a VESC Lizards de a 11 lőtt és a kevés kapott gól ellenére is elmondható, hogy a labdabiztosságban és a helyzetkihasználásban még javulnia a csapatnak ha sikerrel szeretné felvenni a versenyt az erősebb ellenfelek ellen.

Pontszerzők: (gól+gólpassz) Török (5+0), Kiss Z. (3+0), Fergelt (0+3), Boldizsár (1+1), Jánosa (0+2), Knór (0+2), Kolossváry (0+2), Sütöri (1+0), Tóth (1+0)

Triton FT - VESC Lizards FSE   8 - 5
2007-10-14, Népliget, Építők pálya
4. forduló
Bírók: Pavelka Zoltán, Jesch Dávid

Játékosok:
Rabb Gergely(1), Koscsó Ádám(3), Tóth Péter(4), Kuti Balázs(6), Kiss Zoltán(8), Kiss Szilveszter(9), Jánosa Márton(11), Török András(13), Holéczy Gergely(14), Kolossváry Dávid(15), Knór Gábor(16), Dallos Dániel(18), Kulitsán Gábor(21), Fergelt István(22), Sütöri Péter(39), Boldizsár László(88)

3. 19:53 V4 8-5

A két csapat tavaly tavaszi "legendás" veszprémi mérkőzése óta a Triton-Veszprém Lizards mérkőzések örökrangadónak fognak számítani függetlenül a 2 csapat tabellán elfoglalt helyezésétől.

Az őszi idény "legfontosabb mérkőzését" a védekezésre berendezkedő Triton kezdte jobban, miután már a 4. percben vezetést szerzett. Egy lefülelt veszprémi passz után Dudás cselezte át magát egy bizonytalankodó veszprémi védőn, majd hiába érték be, kisodródva éles szögből is a hálóba tudott lőni (1-0). A következőkben a Lizards meddő mezőnyfölényben játszott, a hazaiak továbbra is zárt védekezésre épülő játékot alkalmaztak, gyors ellentámadásokkal. Helyzetek akadtak itt is ott is, végül a 16. percben megszületett a veszprémi egyenlítő gól: Sütöri passzolt középről a kapu sarkánál helyezkedő Koscsóhoz aki élete első floorball mérkőzésén be is talált a hálóba (1-1). Sajnos az öröm nem tartott soká, mert 2 perc múlva Klinghammer befordulós gólja után már ismét a fővárosiaknál volt az előny (2-1). Két perc múlva egy újabb Triton-kontra: a szélen elfutó Danira senki nem lépett oda veszprémi részről ő pedig így kilőtte a kapu hosszú oldalát (3-1). Mindössze 15 másodperc volt hátra mindenki elkönyvelte a 3-1 es hazai előnyt, kivéve a hazaiak játékosát Berkó Cs-t, aki egy nehezen hihető szóló után, kihasználva a vendég védelem komédiába illő hibáit, még bebizonyította, hogy ennyi idő alatt is lehet gólt lőni (4-1).

A második harmadra Kovács T. edző új sorvariációkkal léptette pályára csapatát. A szépítés még gyorsan sikerült Kis Szilveszter révén (4-2), de utána megint 1 percen belül kapott két elkerülhető góllal "növelte tovább hátrányát" a veszprémi alakulat (előbb az üresen hagyott Dani Zs. emelt egy szemfüles átadás után fonákkal az üres kapuba, majd Klinghammer "fordult be" középről megint a gyámoltalan vendég védekezést kihasználva (5-2). Fél percre rá Sütöri a sarokból cselezte be magát, majd a kapus mellett a hálóba lőtt (6-3), de még mindig három gól volt a hazaiak előnye. A Triton a biztos vezetés tudatában egyre inkább kijött támadni, nőtt az iram és egyre több lett a szabálytalanság is, amit azonban a játékvezetők kellő szigorral toroltak meg. A 14. percben megint egy hihetetlen gólt kapott a VESC, miután Berkó G. a hazaiaktól egy váratlan ötlettel az oldalról beütést éles szögből kapura lőtte. A lövés nem volt erős, de mégis beszállt a kapuba, ezzel már 7-3 volt oda. A 15. percben Dallos egy egyedül elfutó tritonos támadót már csak szabálytalanul tudott megállítani, a jogos büntetőt Klinghammer értékesítette (8-3). A harmadban még kivédekezett egy kettős emberhátrányt a veszprémi csapat, továbbá többször szépíthetett volna, de a vendégek masszív védelme és kapusa ebben nem voltak partnerek.

A 8-3-as állás katasztrofális végkifejletet sejtetett, de valahogy mégis összekapták magukat a gyíkok az utolsó játékrészre. A vendégek játékába továbbra is sok hiba csúszott, de ezt megfelelő hajtással és akarással ellensúlyozták annyira, hogy így legalább az utolsó játékrészben sikerült a Triton fölé nőni. Egészen a 11. percig ez nem mutatkozott meg az eredményben, ekkor azonban Knór ütőjére tiszta gólhelyzetben rácsaptak, így büntető következhetett, amit Tóth Boci a tipikusan rá jellemző módon értékesített (8-4). Kissé eldurvult a mérkőzés, alacsonyan szálltak az emberek a pályán, de indulatok ennek ellenére nem voltak. Elkeseredetten rohamozott a veszprémi csapat, azonban a nehezen feltörhető Triton védelem miatt ritkán adódó veszprémi helyzeteket Székely kapus ártalmatlanította. Csak Tóth lövése talált utat a kapuba(8-5), amivel legalább sikerült elviselhetővé kozmetikázni a súlyosnak induló vereséget.

A Triton kevesebb hibával és hatékonyabban játszott, jobb volt ezen a napon. Ennek ellenére nem túlzás azt mondani hogy a Lizards a mérkőzést az első harmad utolsó 3 percében veszítette el.

Veszprémi pontszerzők: Tóth (2+1), Sütöri (1+1), Kis Sz. (1+0), Koscsó (1+0), Török (0+1)

3. 14:12 V15 13-7

Súlyos vereséget szenvedtek a gyíkok a floorball országos bajnokság második vonalában Szolnokon. Az elsõ harmad elsõ 3 percében akár az ütõt is letehették volna a veszprémiek mert szinte csak a - kínosan gyorsan ismétlõdõ - középkezdéseknél találkoztak a labdával... Négy nullás hazai vezetés után végre felébredt a veszprémi gárda, és ugyan még 4:3-ra felzárkózott, de a kannibálok ismét elhúztak. A második harmad vége felé 9:6-nál az egyetemisták elõtt még utoljára felcsillant a remény, de aztán az utolsó harmad elsõ felében fokozatosan el is halványult. Míg a hazai csatárok általában könyörtelenül pontos hálószaggató lövésekkel büntették a veszprémi védelem hibáit, addig a vendég helyzetekben sokszor ott maradt a gól. A technikailag jobban képzett ellenfél megérdemelt gyõzelmet aratott.
Sovány vígasz, de a meccseit tíz gól fölötti különbségekkel nyerõ, ellenálhatatlannak tûnõ Szolnokot eddigi ellenfelei közül még így is a Veszprém tudta leginkább "megszorítani".

Veszprém (zárójelben gól+gólpassz): Boldizsár (0+1), Dallos, Fergelt (1+0), Holéczy, Jánosa, Kis Sz., Kiss Z.(1+0), Knór (C) (0+1), Kolossváry (1+1), Kulitsán, Rabb (kapus), Sütöri (1+0), Tóth, Török (3+0)

VESC Lizards - Szent-Györgyi DSE   7 - 10
2007-11-18, Veszprém
6. forduló
Bírók: Liska Bálint, Móricz Vilmos

Játékosok:
Rabb Gergely(1), Tóth Péter(4), Kuti Balázs(6), Kiss Zoltán(8), Kiss Szilveszter(9), Jánosa Márton(11), Török András(13), Holéczy Gergely(14), Kolossváry Dávid(15), Knór Gábor(16), Dallos Dániel(18), Kulitsán Gábor(21), Fergelt István(22), Sütöri Péter(39), Boldizsár László(88), Koscsó Ádám(3)

3. 19:45 V77 7-10

Az alaposan megfiatalított szombathelyi csapat agilis játéka meglepte a hazaiakat akik az elsõ harmad feléig szinte csak keresték magukat. A letámadást játszó vendégek több helyzetet dolgoztak ki, és egy szerencsétlenül megpattanó potyagóllal hamar meg is szerezték a vezetést (0-1). A hazaiak a 8. percben egalizáltak Koscsó révén (1-1), de alig egy percig örülhettek csak mert a vendégek egy jól eltalált kapáslövéssel visszavették a vezetést (1-2). A harmad felénél veszprémi percek következtek, az álmukból felébredt hazaiak helyenként szépen játszva fordítottak: Kiss Zoltán lõtt gólt Kolossváry passzából, majd egy perccel késõbb Kis Szilveszter pofozta az üres kapuba Sütöri szemfüles átadását (2-3). Pár percig úgy tûnt, hogy a hazaiak kézben tartják a mérkõzést és nem lesz baj, de a harmad végén a Szombathely két gyors góllal fordított (3-4), ráadásul egy ütközésnél a veszprémi csapatkapitány, Knór G. megsérült (késõbb nem tudta folytatni a játékot).

A második harmad még egy vitatott körülmények között született veszprémi góllal indult (Tóth P. lövése a felsõ kapuvasról a kapus mögé pattant, majd visszapattant a mezõnybe. A közelebb álló játékvezetõ azonnal gólt jelzett, a vendégek hevesen tiltakoztak, de hosszú tanácskozás után végül középkezdéssel folytatódott a találkozó. (4-4)) A szerencsés gól azonban különös módon a hazaiakra hatott bénítólag, mert a harmad hátralévõ részében elképesztõ vesszõfutást mutattak be. Csak a szerencsén múlott hogy a vasiak 'mindössze' 3 góllal húztak el a harmad végéig (4-7).

A szünet még talán soha nem volt ennyire jó hatással a gyíkokra, mert a pályára ezúttal egy új csapat jött ki. Kovács edzõ némileg átszervezte a sorokat ami jelentõs javulást hozott a játékban. Alig több mint három perc telt el a játékból és már 7-7-et mutatott az eredményjelzõ - a Lizards 3 gólos elõnyt dolgozott le szemvillanás alatt. Sajnos elõnyt szerezni már nem sikerült, a vendégek viszont a kezdeti sokkból ébredezve - ha szerencsével is - de újból megszerezték a vezetést (7-8). Küzdött hajtott a hazai csapat de sajnos egy súlyos védelmi hibát kihasználtak a vendégek, az egyedül kapura törõ szombathelyi játékos pedig nem hibázott (7-9). A mérkõzés közben meglehetõsen eldurvult, a vasiak folyamatos durva szabálytalanságokkal igyekeztek megakadályozni a hazai egyenlítést, emiatt elég sokat ültek a büntetõpadon. Hiába támadott többet és szorította be ellenfelét a VESC, a hazai lövések sajnos a kapuvasról is kifele pattantak, míg végül az utolsó pillanatokban szépítés helyett a Szombathely szerzett újabb gólt: egy eladott labda után ezúttal is egyedül vezethették a kiszolgáltatott helyzetben lévõ Rabb kapusra a labdát és ezúttal sem hibáztak (7-10).

Az utolsó harmadot és néhány rövid periódust leszámítva a vendégek játéka meggyõzõbb volt. A gyíkok ezzel a vereséggel a 8. helyre estek vissza a 10 csapatos másodosztályban.

Veszprém (zárójelben gól + gólpassz): Rabb (G), Knór (C), Boldizsár, Koscsó(1+0), Kulitsán, Tóth(1+0), Kuti, Kiss Z. (1+0), Kis Sz.(1+0), Kolossváry(0+1), Fergelt (1+1), Jánosa(1+0), Dallos, Holéczy(0+1), Sütöri(0+1), Török (1+1)

3. 19:19 V13,V9 10-5

Hiába bizonyult két harmadon keresztül egyenrangú ellenfélnek a veszprémi csapat, a harmadik harmadban érthetetlen összeomlás következett be.

Veszprém: Rabb (kapus) - Török (3+0), Kis Sz. (1+1), Kulitsán (1+0), Kiss Z. (0+1), Kolossváry (0+1), Boldizsár, Dallos, Holéczy, Jánosa, Knór (C), Koscsó, Kuti, Sütöri, Tóth.
Edzõ: Kovács Tamás

VESC Lizards - Phoenix Fireball SE   3 - 12
2007-12-09, Veszprém
8. forduló

Játékosok:
Rabb Gergely(1), Tóth Péter(4), Kuti Balázs(6), Kiss Zoltán(8), Jánosa Márton(11), Török András(13), Holéczy Gergely(14), Kolossváry Dávid(15), Knór Gábor(16), Dallos Dániel(18), Kulitsán Gábor(21), Fergelt István(22), Sütöri Péter(39), Boldizsár László(88), Koscsó Ádám(3)

3. 8:48 H18 3-12

A sokkal gólveszélyesebb és helyzeteiket jól kihasználó vendégek ellen az idény leggyengébb játékával elõrukkoló gyíkoknak ezúttal nem sok esélyük volt.

Veszprém: Rabb (kapus) Dallos (1+0), Knór (C) (1+0), Koscsó (1+0), Kuti (0+1), Sütöri (0+1), Boldizsár, Fergelt, Holéczy, Jánosa, Kiss Z., Kolossváry, Kulitsán, Tóth P., Török

Szegedi FE - VESC Lizards   1 - 8
2007-12-15, Domaszék
9. forduló
Bírók: Feicht László, Markó Elõd

Játékosok:
Rabb Gergely(1), Tóth Péter(4), Kuti Balázs(6), Kiss Zoltán(8), Kiss Szilveszter(9), Jánosa Márton(11), Török András(13), Holéczy Gergely(14), Knór Gábor(16), Dallos Dániel(18), Sütöri Péter(39), Boldizsár László(88), Koscsó Ádám(3)

3. 17:08 V18,V11 1-8

Talán domaszéki csarnok friss levegõje lehetett az oka, de az idény eddigi mérkõzéseihez képest rendkívül lendületesen kezdett a Veszprém.
Egy perc sem telt el, és már 0-2 állt az eredményjelzõn (Török majd Kis Szilveszter volt eredményes). A vendég csapat lendülete továbbra sem lankadt, többnyire a szegedi térfélen folyt a játék. Az veszprémi egyetemisták bõven adtak munkát a szegedi kapusnak, a szórványos szegedi kontrák nem jelentettek sok veszélyt. A 7. percben Török-Kiss összjáték után utóbbi lõtt éles szögbõl nagy erõvel a léc alá (0-3).
Nem sokkal késõbb büntetõhöz jutott a VESC, de Tóth P. próbálkozását védte a kiváló formában védõ szegedi hálóõr. A 12. percben aztán megszületett a negyedik veszprémi találat is, Sütöri pontos átadását Koscsónak már csak az üres kapuba kellett továbbítania (0-4).

A második harmad elején a biztos vezetés tudatában kissé leeresztettek a vendégek, a hazaiak viszont fejmosást kaphattak a szünetben mert eléggé felpörögtek. Szegedi percek következtek egészen a 6. percig, amikor egy labdaszerzés után Kiss Z. törhetett egyedül kapura és a kapus mellett a hálóba lõtt. A 16. percben ismét Kiss Z. húzott el a jobb oldalon és a középen egyedül érkezõ Török zavartalanul helyezhetett a hálóba (0-6).

A harmadik harmadban még emberhátrányból szépített a hazai csapat (1-6), ami után ismét erõre kaptak, de az utolsó 10 percben örömjátékot játszó gyíkok tucatnyi helyzetet kialakítva végül ebben a játékrészben is tovább növelték az elõnyt. A 16. percben ismét a Kiss Z.-Török összjáték eredményezett gólt, a 18. percben pedig Dallos lõtt hatalmas gólt a félpálya közelébõl a hosszú felsõbe emberelõnyös szituációban.

A rutinosabb veszprémiek megérdemelt gyõzelmet arattak az Ob2-ben újonc Szeged ellen.

Veszprém (gól+gólpassz): Rabb (kapus), Török (3+1), Kiss Z. (2+2), Sütöri (0+2), Dallos(1+0), Kiss Sz. (1+0), Koscsó (1+0), Jánosa (0+1), Boldizsár, Holéczy, Knór (C), Kulitsán, Kuti, Tóth P.