RABB - Knór, Kuti, Török, Kolossváry, Holéczy, Tamás, Tóth Z., Páncél, Dallos, Jánosa, Tóth P. Edző: Kovács Tamás.

09:11 - Török András (Tóth Péter) - Veszprém Lizards - 1-0
11:29 - Kolossváry Dávid (Tóth Zoltán) - Veszprém Lizards - 2-0
26:57 - Tóth Zoltán (Knór Gábor) - Veszprém Lizards - 3-0
32:00 - Török András (Rabb Gergely) - Veszprém Lizards - 4-0
38:55 - Kuti Balázs (ea.) - Veszprém Lizards - 5-0
44:54 - Tóth Péter (Jánosa Márton) - Veszprém Lizards - 6-0

A tavalyi bajnokságban a két csapat mérkőzései kiesési rangadók voltak, idén mindkét együttes szeretne feljebb kúszni az alsóházból, és ezt a célkitűzést egy idénykezdő győzelemmel lehetett a legjobban megalapozni. Az előző szezon őszi mérkőzésén a veszprémiek szégyenteljes vereséget szenvedtek ellenfelüktől (2-7), akiket egyébként minden más csapat legyőzött, tavasszal viszont kiütéses győzelmet arattak (15-5), igaz ekkor az Ares csere nélkül lépett pályára Veszprémben. A vendégeknél annyi változás történt a nyáron, hogy elvesztették legjobb ifjú támadóikat, viszont védelemben és középpályán komolyan erősödtek az ob1-es csapatuktól érkezett tapasztalt játékosokkal és sérüléséből felépült kapusukkal.

A mérkőzést a Gyíkok úgy kezdték ahogy szokták, vagyis az első 5 percet gyakorlatilag átaludták. A letámadást alkalmazó Ares kezdetben határozottabban lépett fel, de igazi helyzeteket nem tudtak kidolgozni. Az első 100%-os helyzet a hazaiak előtt adódott, amikor egy szemfüles passzal Tóth Z. egyedül léphetett ki, de óriási helyzetben a felső kapuvasat találta telibe. A vendégek nem jutottak tovább néhány veszélyes kapu előtti keveredésnél, a veszprémieknek viszont ahogy ébredeztek úgy lett egyre több helyzetük. A 10. percben aztán Tóth P. passzával Török törhetett kapura a jobb oldalon és kilőtte a bal felső sarkot (1-0). A gól után fölénybe kerültek a vendéglátók és 2 perc múlva Kolossváry révén egy kapáslövésből szerzett köténygóllal tovább növelte az előnyt (0-2). Megroppant a vendégcsapat, de a hazaiak számtalan helyzetüket mind elszórakozták vagy kihagyták, vagy ha be is találtak a bírók érvénytelenítették, így szünetig maradt a sovány 2 gólos előny.

A szünetben a vendégek alapos fejmosást kaphattak mert felpörgették az iramot, és agresszívabbak lettek, viszont hátul jobban kinyíltak. A veszprémiek játszhatták a gyors kontrákat, amihez a legjobban értenek. A 7. percben egy Tóth Z.-Knór G. sakk-matt passzolgatás után előbbi volt eredményes (3-0). A 13. percben Rabb kapus szemfüles indításával Török fordulhatott kapura és egy védőt majd a kapust is kicselezve már a negyedik veszprémi gólt szerezte (4-0). A győzelemittas hazaiak ezután néha fejetlenül rohantak előre, de vendégek a ritkán adódó emberelőnyös szituációkat általában elrontották egy technikai hibával, vagy egy gyámoltalan lövéssel, Rabb kapus pedig a takarásból leadott vagy megpattanó lövéseket is magabiztosan hárította. A 19. percben a veszprémi csatárok által kihagyott, kihagyhatatlannak tűnő de elszórakozott helyzetek száma már kezdett aggasztó méreteket ölteni, amikor az előrehúzódó Kuti egy szinte eltalálhatatlanul pattogó labdát kapásból kb. 15 méterről a bal felső sarokba zúdított, öt gólosra növelve az előnyt(5-0). A gólt még a vendég szurkolók is megtapsolták.

Az utolsó játékrészre a hazaiak azzal a határozott edzői utasítással jöttek ki, hogy lassítsák a játékot és ne erőltessék a góllövést. A vendég csapat hatalmas akarattal próbálkozott legalább egy szépító gólt elérni és sikerült is beszorítaniuk a hazaiakat. Tóth P. befordulós gólja (6-0) sem csüggesztette el őket, de a kapu előtt továbbra is elfogyott minden tudományuk, mivel a hazai védelem többnyire jól funkcionált, ha nem, akkor pedig ott volt még egy hibátlanul védő kapus. Az idő múlásával aztán ismét a hazaiaké lett a főszerep, de a helyzetkihasználásban ekkor majdnem sikerült szinte még a gólképtelen ellenfelet is alulmúlni. A vendégek a mérkőzés végén a tavalyról megszokott felívelésekkel próbálkoztak, kevés sikerrel, a vendéglátók pedig továbra is kihagytak mindent. Szabadütésből ugyan Tóth Z. betalált, de azt a bírók érvénytelenítették mivel szerintük fél(!) méterrel távolabbról(!) lőtte a gólt, mint ahol történt a szabálytalanság. A játékvezetők az egész mérkőzésen összesen 3 teljesen szabályosnak tűnő hazai gólt érvénytelenítettek, de ezzel szerencsére nem befolyásolták nagyban a mérkőzés kimenetelét.

Sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai siker született. Az idény eleji formát mutató veszprémieknek a játék minden elemében van hova javulniuk, de helyzetkihasználásban a többi ellenfél ellen szinte biztos nem engedhetnek meg magunkak ilyen bőkezűséget.

58:55 Dudás Ádám Klinghammer Zoltán Triton Floorball Team 6-4

A két gárda korábban még nem találkozott egymással. A Gyíkok a jó bajnoki idénykezdés után győzelmi reményekkel érkeztek a fővárosba mivel az Ob3-ból feljutó Triton nem tűnt verhetetlen ellenfélnek, annak ellenére sem, hogy az első fordulóban idegenben legyőzték a Baját.

Az első harmadban meddő mezőnyfölényben, de gyengén játszó Veszprém ellen a gyors kontrákra építő Triton emberhátrányból szerzett vezetést. A vendégek ezután már végig az eredmény után futottak. Hiába sikerült többször egyenlíteni, az ellenfél mindig újabb gólt talált, a kapuja előtt pedig olyan határozottan védekezett, hogy a veszprémiek számára szinte lehetetelen volt helyzeteket kialakítani. Az utolsó harmad második felében 4-4-es állásnál egy kapu előtti kavarodás során kapott Triton gólra (5-4) már nem volt orvosság, sőt 1 perccel a vége előtt egy kontrából 2 gólosra növelték az előnyt.

Nagyon gyenge napot fogtak ki a gyíkok, akiket a szerencse is sokszor cserben hagyott ezúttal. A mérkőzés képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.

Veszprém Lizards - Szolnok Cannibals   3 - 7
2007-02-06, Veszprém
3. forduló
Bírók: Liska Bálint, Móricz Vilmos

Játékosok:
Veszprém: Tóth Z. (2+0), Kolossváry (1+0), Kiss (0+1), Kuti, Knór, Tóth P., Török, Jánosa, Dallos, Páncél, Kis Sz., Kulitsán, Sütöri, Rabb (kapus). Edző: Kovács Tamás

59:37 Kollár Csaba Bagdi Attila Szolnok Cannibals 3-7

(Az őszi mérkőzés elmaradása utáni huzavona miatt a tavaszi szezon közepén került lejátszásra a találkozó végül.)

A nyolcadik helyezett elleni pontok begyűjtése kötelezőnek tűnt a második helyen tanyázó veszprémiek számára a mérkőzés előtt, különösen annak fényében hogy az ellenfél az előző fordulóban megsemmisítő vereséget szenvedett a középmezőnybe tartozó Phoenix csapatától.

A mérkőzés első perceiben azonban hamar körvonalazódni kezdett, hogy a három pont begyűjtése nem lesz egyszerű feladat. A fiatal de képzett játékosokból álló ellenfél többet birtokolta a labdát és magabiztos, gyors, sokpasszos játékával meglepte, sőt demoralizálta a hazaiakat. A 7. percben emberhátrányba kerültek az egyetemisták, amit az ellenfél néhány másodperc alatt könyörtelenül kihasznált (0-1). A 9. percben egy távoli bombával növelte előnyét a szépen játszó szolnoki csapat (0-2). A hazaiak a harmad felétől kezdtek éledezni, és egész pályás letámadást alkalmazni, amivel sikerült néha megzavarni a vendég védelmet. Egyre több helyzet adódott a szolnoki kapu előtt is, de még büntetőből sem sikerült az ellenfél kapujába találni. Végül aztán a 17. percben Kolossváry avatta föl a kannibálok kapusát (1-2), és ezzel sikerült szorossá tenni a mérkőzést a szünet előtt.

A szünet egyértelműen az egyetemistáknak jött jobban, mert a második harmadban villámrajtot vett a csapat. A középkezdés után szinte azonnal egyenlített a Veszprém miután Tóth Z. távoli lövése a vendég kapus lábai között a hálóba jutott (2-2). Fél perccel később Kiss Z. átadását ugyancsak Tóth Z. passzolta az üres kapuba, és ezzel már a hazaiaknál volt az előny (3-2). A vendég csapatot megzavarta a két bekapott gól, és a letámadásos játék. Veszprémi percek következte de hiába a rengeteg gólhelyzet, a befejezéssel mindig gondok adódtak. Kétszer még az üres kaput is elvétették a hazaiak, és a harmad felénél el is fogyott a lendület. Előbb egy kontrából egyenlített a Szolnok, majd egy tetszetős szabadütés kombináció után a szélen üresen elfutó vendég játékos lőtt hatalmas gólt (3-4). A harmad második felében már egyre nyugodtabban szövögethette támadásait a labdát egyre többet birtokló szolnoki csapat.

Az utolsó harmadban hamar 2 gólosra növelte előnyét a Szolnok. Ettől kezdve már minden mindegy alapon rohamozott a Veszprém, és egyre jobban kinyílt hátul. Sajnos a legnagyobb helyzeteket sem sikerült kihasználni, az ellenfél viszont ugyancsak sok lehetőségéből újra betalált az 54. percben (3-6), és ezzel végleg el is dőlt a mérkőzés. Az egyetemisták ugyan mindent megtettek a szépítésért, de a szolnoki kapus nagy védései után az utolsó percben tovább növelte előnyét a vendég csapat, beállítva a végeredményt (3-7).

A szemre is szépen játszó vendégek megérdemelt győzelmet arattak a gyenge napot kifogó, helyzeteiket elhibázó egyetemisták ellen. Érthetetlen hogy egy ilyen játékra képes csapat, mint a Szolnok mit keres az OB2 tabella alsó felében.

Meccskrónika:
Nagy várakozás elõzte meg a mérkõzést a csapaton belül, hiszen ebben a szezonban csak 1 döntetlen eredménnyel büszkélkedhettünk, és 2 vereséggel A vendégek kezdték jobban a mérkõzést hiszen mindjárt az elsõ támadásból beköszöntek a szombathelyiek hálójába egy megpattant, szerencsés lövéssel. Innentõl kezdve azonban mintha átok telepdett volna a veszprémiek játékára, amit körülményeskedés, eladott labdák, kihagyott helyzetek jellemeztek. A gyors ellentámadásokat vezetõ, de szintén sok hibával játszó vendéglátók háromszor is bevették a Lizards kapuját. Ekkor nagyon nagy iram jellemezte a mérkõzést.
A második harmadra kifutó veszprémi játékosok komoly fejmosást kaptak a szünetben. Ez szemmel láthatóan segített, hiszen a vendégcsapat termelte a helyzeteket a szombathelyi kapu elõtt, míg a hazaiak kicsit megzavarodva az elõny birtokában kicsit körülményesen játszottak. Ennek meg is lett a látszata, hisz a harmad második felében egyenlített a vendégcsapat, de a hazaiak remek formában védõ hálóõrének, Kovács Gábornak köszönhetõen elõnyt szerezni nem sikerült.
Az utolsó harmadot kiegyenlítettebb küzdõs játék jellemezte, mindkét csapat mindent beleadott. A Veszprém kétszer is vezetést szerzett, de mindkétszer eltékozolták az elõnyt. Ekkor már a hazai csapat mindent egy lapra feltéve támadott és egy emberhátrányos szituációban is sikerült gól elérni! Ez nagyban növeli a csapat érdemeit, és hogy egy gólos hátrányból is sikerült talpra állnia.
A veszprémieknek a végén még a döntetlennek is örülniük kellett, hiszen az utolsó percben a szombathelyi Varga Ádám elõtt adódott meccslabdával akár a gyõzelmet is megszerezhették volna a Szent-Györgyisek, de nem élt vele

Veszprém Lizards - Bajai Darazsak   8 - 4