Csütörtök:  19:30-20:30

box_bottom

Egyetemi és Főiskolai Országos Floorball Bajnokság
Veszprém, 2005. 04. 16-17

A több meghatározó játékost nélkülöző Veszprémi Gyíkok az Egyetemi OB-n várakozáson alul szerepeltek, a csoportjukban csak a 4. helyet szerezték meg, így nem jutottak a legjobb négy közé.

Elődöntők (3×15 perc)
Széchenyi, Győr – Miskolci Egyetem   5-6 (3-3, 2-0, 0-3)
BME - Corvinus Egyetem   10-3 (4-0, 4-0, 2-3)

3. helyért (3x15)
Széchenyi, Győr - Corvinus Egyetem   8-3 (2-3, 0-2, 1-3)

Döntő (3x15)
BME - Miskolci Egyetem   3-3 (1-2, 0-1, 2-0); rávezetésekkel: 5-6

Az idei EOB minden eddiginél színvonalasabb volt, szinte minden csapat túlnyomórészt tapasztalt játékosokat vonultatott fel (soha még ennyi OBI-ben szereplő játékos nem vett részt az eddigi egyetemi bajnokságokon, a résztvevő játékosok többsége pedig igazolt floorball játékos volt), de még a kezdőnek számító debreceniek is meglepően ügyesek voltak. A csoportmérkőzések során ennek következtében színvonalas és helyenként igen hajtós mérkőzéseket láthatott a szépszámú közönség. Mindkét csoportból megérdemelten jutott tovább a 2-2 csapat.

Az egyik ágon a Miskolci Egyetem csapata a nálánál jóval esélyesebbnek tartott Győri Széchenyi csapatát győzte le taktikus, és hihetetlenül lelkes játékkal úgy, hogy az utolsó harmadban 2 gólos hátrányból is fordítani tudtak, és még egy 5 perces
emberhátrányt is kapott gól nélkül kivédekeztek technikailag képzettebb ellenfelükkel szemben.

A másik ágon a Budapesti Műszaki Egyetem csapata esélyt sem hagyott az utóbbi két évben döntős Corvinus Egyetemnek (Közgáz) és parádés játékkal már az első két harmadban eldöntötte a mérkőzést.

A harmadik helyért játszott mérkőzés a nagy gólkülönbség ellenére végig igen küzdelmes volt. A győriek összeszedték magukat a Miskolc elleni ötlettelen játék után, és végül megérdemelten szerezték meg a bronzérmet.

A döntő ezek után formalitásnak tűnt, mindenki a BME nagyarányú győzelmére számított. Az első harmadban ugyan még megszerezte az előnyt a fáradtnak tűnő BME csapata, de a másodikban eltékozolta, sőt, 2 gólos hátrányra tett szert. Az utolsó
harmad második felében jutott eszükbe, hogy itt többre van szükség, mert a végén még kikaphatnak. A Miskolc teljesen beszorult, egyre-másra alakultak ki a helyzetek a miskolciak kapuja előtt, de minden kimaradt. Drámai utolsó 2 perc következett: előbb
szépített, majd egyenlített a BME csapata, de arra már nem volt idő, hogy nyerjen, pedig ha végig így játszottak volna, ezt a
mérkőzést is 7-8 góllal nyerhették volna meg.

Következett a büntetőpárbaj, amiben ismét a BME csapata tűnt esélyesebbnek, de ezúttal sem a papírforma érvényesült. 5 büntetőből mindkét csapat csak kettőt tudott értékesíteni, aztán a ráadás első körében a miskolci játékos belőtte, majd a sors fintoraként a BME csapatából az a Juha Mannikko hibázta el az utolsó sorsdöntő büntetőt, aki egyébként a torna egyik
legkiemelkedőbb játékosa volt.
A végig emberfeletti akarattal játszó és fegyelmezetten védekező Miskolc a torna legerősebbnek tartott csapatait legyőzve lett bajnok.
A 2005-ös Egyetemi és Főiskolai Országos Floorball Bajnokság legeredményesebb játékosa címet Haris Tibor (Széchenyi, Győr) szerezte meg, aki 11 gólt és 6 asszisztot jegyzett, a legjobb kapus címet Keczeli Péter (Miskolc) érdemelte ki.